środa, 17 kwietnia 2019

Otwarcie wystawy "Fashioned from Nature" + więcej

12 kwietnia księżna Mary uczestniczyła w otwarciu wystawy "Fashioned from Nature" w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Kopenhadze. Wystawa prezentuje relację między modą a naturą na przestrzeni XVII do XXI wieku. Skupia się na wykorzystaniu naturalnych materiałów w przemyśle odzieżowym i koncentruje się na tym jakie metody produkcji stosowane w przemyśle i konsumpcja społeczeństwa mają konsekwencjach na środowisko. Prezentuje ona naturę jako wyjątkowe źródło onspiracji wzorów, kształtów i kolorów.  Wystawa została przygotowana we współpracy z Victoria & Albert Mesuem w Londynie, Muzeum Geologicznym w Kopenhadze oraz Szwedzkim Muzeum Historii Naturalnej. Wystawa została otwarta dla publiczności do 13 kwietnia.
Księżna po przybyciu została powitana przez 11-letnią Anne Sofie, która wręczyła jej bukiet kwiatów. Mary mogła podziwiać sukienkę wykonaną z plastikowych odpadków zebranych z wybrzeża oceanu i inne pomysłowe kreacje. Jedna z nich "dzika sukienka" została stworzona przez Jeana Paula Gaultiera. Zaprezentowano również kreacje takich projektantów jak: Alexander McQueen, Stella McCartney czy Calvin Klein. Oprócz tego szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów dostali duńscy artyści.

Na tak wyjątkowe wydarzenie księżna wybrała spódnicę od H&M.


*****


29 kwietnia księżniczka Benedikte będzie świętować swoje 75 urodziny. Z tej okazji królowa Małgorzata zorganizuje bankiet w Amalienborg na cześć swojej siostry.
Niestety nie wiadomo czy będą w nim uczestniczyć przedstawiciele innych rodzin królewskich, choć księżniczka Madeleine powinna się pojawić, gdyż jubilatka jest jej matką chrzestną. 

*****
Według lokalnej gazety Jydske Vestkysten, królowa Małgorzata oraz para książęca ma odwiedzić 7 miast w Północnej Jutlandii w 9-14 lipcu 2020 roku. Wizyty te zorganizowane zostaną z okazji 100 rocznicy ponownego przyłączenia Północnej Jutlandii do Danii. W 1920 roku król Christian X oraz królowa Alexandrine również odbyli podróż w tym regionie. 
Zdjęcia: facebook, twitter, newmyroyal, billetbladet

4 komentarze:

 1. Nie ma to nosić sukienkę z plastiku...Moim zdaniem taka moda niewiele ma wspólnego z naturą.
  Interesująca informacja o bankiecie.Byłoby cudownie,gdyby pojawiła się Madeleine,ale raczej to mało prawdopodobne.Może gdyby przyleciała też na urodziny taty,które są dzień później...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Taka sukienka jest pewnie niewygodna i trudno w niej oddychać skórze. Modowy koszmarek.

   Usuń
 2. Excellent post! We will be linking to this great content on our website.

  Keep up the great writing.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mary jak zawsze wyglądała uroczo, chociaż wystawa moim zdaniem nie przypadła jej do gustu, Odbicie w "krzywym zwierciadle" za to ja rozbawiło :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga