sobota, 27 kwietnia 2019

Wręczenie Leonie Sonning Music Prize + więcej

W piątkowy wieczór odbył się koncert w sali koncertowej DR z okazji wręczenia Leonie Sonning Music Prize 2019, a gośćmi honorowymi była para książęca.
Honorowa nagroda przyznawana jest co roku światowej sławy kompozytorowi, muzykowi, dyrygentowi lub wokaliście. Tegoroczna nagroda trafiła do kompozytora Hansa Abrahamsena za dzieło "Let me tell you", które jest odzwierciedleniem historii Ofelii z szekspirowskiego Hamleta. 
Nagroda w wysokości 600 000 DKK przyznawana jest przez Leonie Sonnings Musikfund, która została założona w 1965 roku przez Leonie Sonning (1894-1970).


******


W tym tygodniu rozpoczął się Europejski Tydzień Szczepień ustanowiony przez WHO. Z tej okazji jako patronka europejskiego oddziału WHO księżna Mary wydała oświadczenie. 
"Wszyscy możemy być bohaterami szczepionek
Każdego dnia szczepionki chronią zdrowie milionów przed chorobami zagrażającymi życiu. Każdego dnia niezliczona ilość osób czyni co tylko jest możliwe i przybliża region europejski WHO do przyszłości wolnej od odry, różyczki, świnki, błonicy i innych chorób, którym można zapobiegać za pomocą szczepień.   
Europejski Tydzień Szczepień (EIW) 2019 świętuje wysiłki poszczególnych osób zmierzające do osiągnięcia tego wspólnego celu: naukowcy, którzy opracowują szczepionki, pracownicy służby zdrowia, którzy nimi zarządzają, decydenci, którzy pracują, aby zapewnić każdemu dziecku dostęp do szczepionek oraz rodzice, którzy chronią swoje dzieci, wybierając szczepienia. Potrzeba zbiorowego wysiłku, aby utrzymać niezbędną odporność zbiorową, która chroni nas wszystkich, nawet tych, którzy nie mogą być zaszczepieni.
Jednak nie każdy ma sprawiedliwy lub łatwy dostęp do szczepionek. A niektórzy nie rozumieją w pełni lub doceniają ich znaczenia, pozwalając na dezinformację na temat szczepionek, a także na występowanie luk w zakresie szczepień. Te luki to luki w ochronie, które mogą się poszerzyć i prowadzić do dużych i groźnych ognisk.
Każdy z nas odgrywa rolę w zapobieganiu epidemiom. Korzyści ze szczepienia są potwierdzone przez naukę, ale muszą być skutecznie komunikowane i w pełni rozumiane. Każdy, kto poszukuje opartych na dowodach informacji o szczepionkach i przekazuje je, aby pomóc innych informować, również odgrywa ważną rolę.
EIW będzie obchodzony w całym Europejskim Regionie WHO. Nadszedł czas, aby zapewnić, że populacje będą informowane o korzyściach ze szczepienia, a także, aby osoby fizyczne domagały się sprawiedliwych i dostępnych programów szczepień. Przede wszystkim nadszedł czas, aby uznać, że możemy zamknąć istniejące luki w ochronie i zapewnić, że nikt nie pozostanie w tyle, jeśli będziemy współpracować w celu uodpornienia całej Europy".

*****
Stylizacja marca:


*****
W związku z coraz częściej pojawiającymi się komentarzami ze spamem włączyłam weryfikację obrazkową. Wiem, że może to Was zniechęcić do komentowania, ale jeśli ilość spamu zmaleje wrócę do poprzednich ustawień. 

Zdjęcia: facebook, dailymail

3 komentarze:

 1. Miło zobaczyć razem parę książęcą,bo rzadko ich razem widujemy na wyjściach oprócz podróży i eventów rodzinnych.
  Sukienka klasyczna i piękna.

  OdpowiedzUsuń
 2. A stunning dress.

  OdpowiedzUsuń
 3. I blog often and I really thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

  I'm going to bookmark your blog and keep checking for new
  information about once per week. I subscribed to your RSS feed too.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga