wtorek, 30 kwietnia 2019

Bankiet z okazji urodzin księżniczki Benedikte + wizyta w biurze WHO + więcej

Wczoraj księżniczka Benedikte obchodziła 75 urodziny. Z tej okazji królowa Małgorzata wydała przyjęcie urodzinowe dla siostry w pałacu Amalienborg.
Na przyjęcie zostało zaproszonych ponad 100 osób: rodzina, przyjaciele, przedstawiciele rządu i parlamentu. A wśród nich królowa Anne Marie - młodsza siostra jubilatki, książę Fryderyk i księżna Mary. Na uroczystości pojawiły się również córki księżniczki: księżniczka Nathalie Sayn-Wittgenstein-Berleburg oraz księżniczka Alexandra Sayn-Wittgenstein-Berleburg z partnerem hrabią Michaelem Ahlefeldtem-Laurving-Bille. Niestety zabrakło księcia Gustava, który miał problemy zdrowotne, które uniemożliwiły mu przybycie. Natomiast kolejnego nieobecnego księcia Joachima zatrzymały obowiązki, gdyż w tym czasie miał nagrania w Estonii do przygotowywanego cyklu dokumentalnego na temat historii Danii. 
Na miejsce księżniczka Benedikte przyjechała w powozie co było niespodzianką od Regimentu Gardehusar. Zaś na schodach do pałacu Christiana VII na jubilatkę czekała gospodyni przyjęcia, królowa Małgorzata.

Księżna Mary wybrała na wieczór suknię od Lasse Spangenberga, którą po raz pierwszy nosiła w marcu, ale dopiero teraz zobaczyliśmy ją w pełnej krasie.


*****


Przed południem zaś księżna Mary odbyła niezapowiedziane spotkanie. Mary odwiedziła biuro regionalne WHO w Kopenhadze. Została ona przyjęta przez dr Piroskę Ostlin, wykonawczego dyrektora regionalnego. 
W trakcie wizyty przedstawiono księżnej informacje na temat prowadzonych działań i priorytetów w odniesieniu do koordynacji działań międzynarodowych w celu poprawy zdrowia i standardów życia na całym świecie i w regionie. Ponadto na spotkaniu omówiono również przyszłe wspólne działania. 
Wizyta ta ma szczególne znaczenie, gdyż odbyła się w trakcie Europejskiego Tygodnia Szczepień, który podkreśla znaczenie szczepień. 

*****


W międzyczasie książę Fryderyk i księżna Mary przyjęli na prywatnym spotkaniu w swoim domu księżniczkę Małgorzatę i księcia Radu z Rumunii, którzy odbywają oficjalną wizytę w Danii. Niestety udostępniono tylko jedno zdjęcie z przyjazdu do Amalienborg.
Zdjęcia: twitter facebook, newmyroyal, dailymail

8 komentarzy:

 1. Jestem pod wrażeniem, wszystkie panie ubrane przepięknie, także Małgorzata i Benedikte, ale suknia Mary zachwyciła mnie najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszyscy goście rewelacyjnie wyglądają ale Mary i jubilatka zachwycająco

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie panie ładnie, troszkę rozczarowała mnie królowa Anne-Marie. Za to Mary i Benedikte zachwyciły

  OdpowiedzUsuń
 4. Może notka o partnerze księżniczki Aleksandry?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie obiecuję, bo informacji na jego temat jest naprawdę niewiele

   Usuń
 5. Piękne przyjęcie zorganizowane dla siostry.
  Kocham suknię Mary.
  Ale dlaczego nie było Marie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tego nie wiadomo, skoro i tak następnego dnia miała dwa wyjścia.

   Usuń
 6. Mary wyglądała wspaniale w tej sukni. Księzniczka Benedikte też rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga