niedziela, 14 kwietnia 2019

Wizyty w duńskich firmach odzieżowych

"Musimy odejść od istniejącego podejścia "Take, make, waste" w społeczeństwie, w którym korzystamy z zasobów natury z nadmiarem, nie myśląc o recyklingu, a w końcu o tym, że dużo się wyrzuca. Musimy dążyć do podejścia, w którym wykorzystanie zasobów natury i sposób w jaki produkujemy, wykorzystanie minimalnych wzorów i takich projektów, aby umożliwiły ich ponowne użycie.
Wczoraj (9 kwietnia) byłam z CEO Global Fashion Agenda Evą Kruse z wizytą w czterech duńskich firmach: Chr. Hansen, Novozymes, Designers Remix i Bestseller, w których wszyscy myślą o zrównoważonych strategiach i rozwiązaniach i przyczyniają się do osiągnięcia agendy zrównoważonego rozwoju. 
Cztery przedsiębiorstwa to tylko niewielka część wielu zaangażowanych sił w Danii, myślących o nowych i zrównoważonych rozwiązaniach. Odwiedziłam firmy, ponieważ program agendy bardzo mnie interesuje. Ale również jako preludium do szczytu mody w Kopenhadze w maju, którego celem jest stworzenie zrównoważonej branży mody. Chciałam dowiedzieć się więcej o potrzebach firm, strategii biznesowej, a także o potencjale rozwoju, który przynosi zrównoważone rozwiązania. 
Miło było usłyszeć o rozwoju, który się dzieje, od roli bakterii i enzymów, aby osiągnąć bardziej zrównoważony świat w kierunku stworzenia zrównoważonych ubrań i modeli biznesowych. To był inspirujący i pouczający dzień".
Taki opisem swoich wizyt w czterech duńskich przedsiębiorstwach podzieliła się księżna Mary na facebooku. 

Tego dnia księżna założyła płaszcz od Prady, który nosiła już wielokrotnie. 

Zdjęcia: facebook, newmyroyal

3 komentarze:

 1. I love the ruffle on the collar of the blouse and wrists showing up on the outfit. I am not sure about the mustard colored shoes, but they are better than a neutral black or blue or nude color. I am curious about the role of bacteria and enzymes in making sustainable clothing.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile ten płaszcz ma już lat? Żółte szpilki są świetne, takie wiosenne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Około 9. Pierwszy raz Mary wystąpiła w nim na otwarciu parlamentu w 2010 roku

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga