wtorek, 28 stycznia 2020

Fundacja Mary przekaże darowiznę UNALI

Każdego roku Fundacja Mary przyznaje specjalną darowiznę na projekt lub organizację, która wykazała szczególny potencjał i która jest zgodna z celem fundacji.
W tym roku Mary Foundation przekaże specjalną darowiznę na projekt UNALA, który ma na celu stworzenie lepszych możliwości dla młodych ludzi w Indonezji. Projekt pomaga młodym ludziom, przekazując im wiedzę na temat seksualności i zdrowia reprodukcyjnego, a także kontroli zdrowia i leczenia. Nazwa „UNALA” pochodzi od sanskrytu i oznacza luźno przetłumaczone „zdolność młodych ludzi do podejmowania decyzji”. UNALA jest prowadzony przez lokalną organizację pozarządową Cycle Indonesia. Księżna odwiedziła organizację w czasie swojej ostatniej wizyty w Indonezji.
Problemy ze zdrowiem reprodukcyjnym i mimowolne ciąże są głównym wyzwaniem wśród młodych ludzi w Indonezji. Każdego roku ok. 1,7 miliona kobiety w Indonezji w wieku poniżej 24 zostaje matkami. Wielu nastolatków nie ma niezbędnej wiedzy na temat ochrony przed niechcianymi ciążami i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jednocześnie lęk przed stygmatyzacją może zniechęcić młodych ludzi do korzystania z głównych usług zdrowotnych.
W naszej części świata naturalne jest, że młodzi ludzie zdobywają wiedzę na temat seksualności i zdrowia reprodukcyjnego. Po prostu nie jest tak w przypadku wielu młodych ludzi w innych częściach świata, w tym w Indonezji, i ma to konsekwencje dla zdrowia młodych ludzi, a także dla ich przyszłych perspektyw. Dotyczy to szczególnie młodych dziewcząt. Na przykład. niechciana ciąża w młodości może być szkodliwa dla zdrowia, ale może także nagle położyć kres perspektywom edukacji i dostępu do pracy, a tym samym dochodu w późniejszym życiu ”- mówi prezes Mary Foundation, księżna Mary.
Projekt UNALA, ustanowiony przez Fundusz Narodów Zjednoczonych ds. Populacji UNFPA, ma na celu pomóc młodym ludziom osiągnąć lepszą przyszłości, oferując im wiedzę na temat seksualności i zdrowia reprodukcyjnego. Jednocześnie UNALA współpracuje z prywatnymi klinikami, które oferują młodym ludziom bezpłatny dostęp do kontroli zdrowia i leczenia. W swojej pracy UNALA kładzie duży nacisk na spotkanie młodych ludzi bez uprzedzeń i potępienia.
Miałam przyjemność odwiedzić projekt UNALA, kiedy byłam ostatnio w Indonezji. Byłam pod wrażeniem ich pracy nad tematem, który w Indonezji jest niezwykłym tabu, i że młodzi ludzie są bardzo samotni. UNALA zapewnia młodym ludziom dostęp do niezbędnych informacji, a także usług zdrowotnych, umożliwiając im dokonywanie świadomych wyborów, a tym samym lepsze warunki do odniesienia sukcesu. Jeśli chodzi o wiedzę, najsilniejszą kartą młodych ludzi jest lepsza przyszłość. Właśnie dlatego postanowiliśmy wesprzeć projekt UNALA ”, mówi przewodnicząca Mary Foundation księżna Mary. 
Dzięki darowiźnie w wysokości 50 000 $ UNALA zakwalifikuje więcej pracowników służby zdrowia do projektu, spróbuje dotrzeć do większej liczby młodych ludzi za pomocą mediów społecznościowych i pomoże młodym ludziom o specjalnych potrzebach. UNFPA, która stoi za projektem UNALA, jest bardzo zadowolona z zaangażowania księżnej w projekt i darowizny od Mary Foundation.
Chciałbym podziękować księżnej Mary i Mary Foundation za wspieranie młodych ludzi oraz wspieranie i inwestowanie w młodzież Indonezji, a tym samym lepszą przyszłość dla nas wszystkich” - powiedział przedstawiciel UNFPA.


*****

W jednym z poprzednich postów opisywałam Wam, iż na początku miesiąca doszło do włamania do pałacu Marselisborg. W duńskim mieście Aarhus policja Jutlandii Wschodniej aresztowała 46-letniego mężczyznę z małej wioski Randers za włamanie. 
Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy i został zwolniony po przesłuchaniu. Zgodnie z komunikatem prasowym dochodzenie w tej sprawie jest w toku. Policja potwierdziła, że ​​nic nie zostało skradzione z pałacu. 
To nie pierwszy raz, gdy włamano się do rezydencji królewskiej. W 2012 roku 22-latkowi udało się wejść do pałacu przez okno piwnicy. Wkrótce potem został aresztowany w rezydencji i nie był w stanie ukraść niczego z cennej kolekcji. 

5 komentarzy:

 1. Dlaczego Frederika nie było w Oświęcimiu? DRK nie pamięta co się tam dzialo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duńskiej delegacji przewodził minister spraw zagranicznych. Szczerze nie wiem, dlaczego nie było nikogo z DRK. Może być to też kwestia ustaleń z rządem, gdyż pięć lat temu na uroczystościach też nie było nikogo z rodziny królewskiej, lecz minister.

   Usuń
  2. Muszę cię poprawić,5 lat temu na uroczystościach był Frederik.

   Usuń
  3. Może po prostu nie było komu przylecieć teraz gdy J&M mieszkają we Francji, a Mary z dziećmi w Szwajcarii.

   Usuń
  4. Anonimowy28 stycznia 2020 14:19 - masz rację, zasugerowałam się pewnym artykułem, który chyba nie uwzględnił wszystkich gości

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga