czwartek, 30 stycznia 2020

Rozstrzygnięcie konkursu medialnego + więcej

Wczoraj księżna Mary po przerwie spowodowanej wyjazdem do Szwajcarii wzięła udział w pierwszym wystąpieniu publicznym. Księżna uczestniczyła w ceremonii wręczenia nagród w konkursie medialnym. Konkurs został zorganizowany przez Børn, Unge & Sorg, Politiken, Ekstra Bladet, Jyllands-Posten i Mary Fonden. Konkurs skierowany jest do klas 6-10, gdzie uczniowie mają możliwość współpracy z centrami informacyjnymi oraz sprawdzić swoje umiejętności dziennikarskich. Tegoroczny temat to: "Śmierć jest czymś o czym mówimy". Temat nie został wybrany przypadkowo i miał podkreślić akt, iż trudno jest rozmawiać o śmierci, żalu i poważnej chorobie. 
Księżna Mary wygłosiła również przemówienie, w którym nawiązała do śmierci swojej mamy. "Doświadczyłam jak trudne może to być. Większości z nas trudno mówić o śmierci, żalu i poważnej chorobie, ale strata i żal są częścią życia i łatwiej je ponieść, jeśli masz kogoś z kim możesz się nim podzielić. Patrząc wstecz na ten okres dziś, myślę, że skorzystałabym na większym otwarciu i włączeniu innych w mój smutek".
200 klas w całym kraju przygotowało gazety oraz strony informacyjne, a jury było pod wrażeniem ich kreatywności. Minister zdrowia Magnus Heunicke w swoim wystąpieniu wyraził szacunek dla uczniów i ich odwagi. 
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną.
Dziennikarze wykorzystali również okazje, aby zapytać księżną o wrażenia z pobytu w Szwajcarii. Mary śpiesząc się na ceremonię powiedziała tylko, że ona jak i dzieci są bardzo zadowoleni.

*****

W zeszłym tygodniu pierwsze wystąpienia po powrocie z Szwajcarii miał również książę Fryderyk. Również został zapytany o wrażenia z pobytu dzieci w szkole zagranicznej. "Wspaniale jest widzieć, że dzieci dobrze odnalazły się w szkole i mówią po angielsku i trochę po francusku". Zapytany co dzieciom najbardziej się podoba dopowiedział: "Lubią... myślę, że ekscytujące są mundurki szkolne. Mają też nowych szkolnych kolegów. Oczywiście fajna jest też jazda na nartach trochę później."  Oczywiście nie zabrakło również pytania o kontrowersje wokół ich domu w Verbier. "Oczywiście wraz z księżną zauważyliśmy skupienie w ciągu ostatnich tygodni na naszym obecnym życiu w Szwajcarii i robi to wrażenie, naprawdę".
Zdjęcia: facebook, newmyroyal, billetbladet, twitter

1 komentarz:

  1. I am happy that Mary has this time with her children, but I miss seeing her more. So, it was nice to see her. I think she looks spiffy as always!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga