wtorek, 7 stycznia 2020

Sesja zdjęciowa z okazji rozpoczęcia nauki w Verbier

Wczoraj książę Christian, księżniczka Isabella, książę Vincent oraz księżniczka Josephine rozpoczęli 12-tygodniowy okres nauki w międzynarodowej szkole Lemania-Verbier w Szwajcarii.
Z tej okazji zorganizowano specjalną sesję zdjęciową, aby zapewnić dzieciom prywatność w trakcie pobytu w szkole i zapobiec śledzeniu ich przez paparazzi. 
Po sesji zdjęciowej rodzina odpowiedziała na kilka pytań. Zapytany o to, gdzie rodzina będzie mieszkać w Verbier książę Fryderyk powiedział, że ponad 10 lat temu zakupili domek w Verbier i to tam będą mieszkać przez najbliższe 3 miesiące. „Zamierzamy mieszkać w domu, w którym mieszkamy od 10 lat. Jest to dom, który faktycznie nabyliśmy ponad 10 lat temu. Jest to więc dom, który znamy" - mówi książę tłumacząc się dziennikarzowi Billed-Bladet 
To był jeden z argumentów, który zdecydował o wyborze tej szkoły. Fryderyk wspomniał również o języku, przyrodzie i wielu atrakcjach jako pozytywy tej okolicy.
Książę Christian z rozbrajającą szczerością przyznał, że najbardziej nie może się doczekać jazdy na nartach w czasie zajęć w szkole. To samo wskazała również księżniczka Isabella. "Naprawdę nie mogę się doczekać, aby poznać nowy kraj, poznać szkołę tutaj w Szwajcarii, oczywiście także trochę więcej jeździć na nartach, a następnie oczywiści poznać ludzi z różnych krajów" - powiedział Christian. Książę przyznał również, że będzie tęsknił za swoimi kolegami z klasy. Isabella powiedziała również, że spodziewa się, iż podszkoli swój angielski i francuski. Choć w domu mówią trochę po francusku. 
Księżna Mary pozostanie z dziećmi w Szwajcarii, a książę Fryderyk będzie towarzyszył rodzinie  ile pozwolą mu na to obowiązki. Na szczęście prawie cały styczeń książę będzie uczestniczył w Zimowych Igrzyskach Młodzieży właśnie w Szwajcarii. Większość dyscyplin rozgrywano jest w pobliżu Verbier, więc w ciągu dnia książę będzie mógł wypełniać swoje obowiązki jako członka MKOI, a wieczory spędzać z rodziną.  
Po zakończeniu nauki w Verbier dzieci będą kontynuować edukację w ich obecnych klasach w Tranegårdsskolen w Gentofte.

Księżna Mary miała na sobie płaszcz od Moncler, natomiast dzieci ubrane były w szkolne mundurki. Zdjęcia: dailymail, facebook, twitter, newmyroyal, bt

6 komentarzy:

 1. Piękna rodzina :)
  Mam nadzieję, że to będzie fajna przygoda dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lovely family. The children are already so grown up. Just think every weekend skiing and all the fresh air. I wish I was there.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. A ja mam pytanie. Co jeśli książę Christian ożeniłby się jeszcze za panowania Małgorzaty II a mary nadal byłaby księżna koronna, to jaki tytuł otrzymała by jego żona? Chyba nie może być dwóch księżnych koronnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim przypadku żona Christiana dostałaby tytuł księżnej, gdyż tytuł księżnej koronnej zarezerwowany jest dla żony bezpośredniego następcy tronu.

   Usuń
 4. Wybór szkoły wydaje się być bardzo przemyślany - dla dzieci na pewno będzie to niezapomniana przygoda i rozwijające doświadczenie w tak pięknym otoczeniu. Dobrze, że udało im się to tak zorganizować, że rodzice będą z nimi prawie przez cały czas, a i rodzeństwo się nie rozdzieli.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga