niedziela, 5 stycznia 2020

Ostatnie przyjęcie noworoczne + więcej

3 stycznia odbyło się ostatnie i największe przyjęcie noworoczne. Do pałacu Christiansborg zostało zaproszonych ponad 1000 osób w tym oficerowie Sił Zbrojnych i Duńskiej Agencji Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciele głównych organizacji krajowych i królewskich patronatów. W przyjęciu uczestniczyła również para książęca.
Królowa z Amalienborg do pałacu przyjechała w złotej karocy ciągniętej przez 6 koni w eskorcie pułku Gardehusar. Złota karoca wykorzystana tego dnia pochodzi z 1840 roku i została przygotowana na zlecenie króla Christiana VIII. Pokryta jest 24-karatowym złotem. Mimo całego bogactwa jakim emanuje karoca nie jest ona ogrzewana, dlatego zawsze królowa decyduje się na ubranie ciepłego płaszcza, szczególnie w tym roku, gdy jest ona przeziębiona.

Księżna wybrała po raz trzeci suknię i pelerynę projektu Lasse Spangenberga.


******

W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy włamali się do pałacu Marselisborg, gdzie jeszcze niedawno rodzina królewska spędzała święta. Jak informuje policja w pałacu o 1:15 włączył się alarm i od razu skierowano tam kilka patroli. Prawdopodobnie ktoś krótko przebywał w środku. W poszukiwaniu włamywacza wykorzystano również psa tropiącego, jednak bezskutecznie. Prowadzone jest nadal dochodzenie w tej sprawie. Nie poinformowano czy włamywaczowi udało się coś ukraść. 
Zdjęcia: facebook, dailymail, billetbladet

2 komentarze:

  1. Wiem, że brak tiary wynika z tradycji i protokołu, jednak ta suknia aż prosi się o olśniewający diadem! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Razem prosta suknia i peleryna tworzą zniewalający komplet.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga