sobota, 11 maja 2019

Inauguracja hospicjum Vangen + 80-lecie Hobro Christmas Seal Home

9 maja księżna Mary przed południem udała się do Norresundby, gdzie zainaugurowała Hospicjum Vangen. Hospicjum to zastąpi hospicjum Kamillian Gaardens w Aalborg. Nowe hospicjum składa się z 15 miejsc i zespołu paliatywnego ze Szpitala Uniwersyteckiego w Aalborg. Pierwsi pacjenci wprowadzą się do hospicjum 23 maja.
Księżna została powitana przez Lilly Jensen, pacjentkę hospicjum, którą również odwiedziła w jej sali. Następnie Mary została oprowadzona po całym obiekcie.


*****


Po południu księżna udała się do Hobro, gdzie wraz z dziećmi świętowała 80-lecie Hobro Christmas Seal Home. Christmas Seal Fundation  to duńska organizacja charytatywna, która zarządza pięcioma domami świątecznymi dla dzieci z zaburzeniami społecznymi. Zapewniają one tymczasowe zakwaterowanie i oferują dzieciom ćwiczenia i wsparcie psychologiczne. Każdego roku pomoc uzyskuje prawie 1000 dzieci. Organizacja co roku od 1904 roku wydaje serię świątecznych znaczków pocztowych, a zyski z ich sprzedaży przeznacza na finansowanie swojej działalności. Hobro Christmas Seal Home został otwarty w maju 1939 roku.
Księżna jest patronką The Christmas Seal Foundation i od lat obserwuje i wspiera działalność fundacji. 
Dzieci przygotowały specjalny występ na tą okazję, a po wycieczce po ośrodku księżna zagrała w tenisa ziemnego z podopiecznymi ośrodka. 

 Zdjęcia: facebook, dailymail

4 komentarze:

 1. Po pierwsze fajna stylizacja Mary co do adidasów do spódnicy dalej nie jestem przekonana ale ze szpilkami 10/10.
  Po drugie czy jest jakiś post o księżniczce Benedykcie i jej dzieciach i wnukach bo z tego co ja wiem to ma trojke dzieci:żona
  -Gustaw (żona Carina od 2008), brak dzieci
  -Aleksandra (mąż Jefferson od 1998), dzieci Richard i Ingrid
  -Natalia (mąż Aleksander od 2010), syn Constantin. Czyli ma trójkę dzieci i trójkę wnuczat. Sorki ale nadrabiam posty i właśnie od urodzin Benedikty mnie nie było.
  I trzecia sprawa mam nadzieję że na weselu Teodory i Matthew pojawi się duńska rodzina krolewska, a wręcz jestem pewna na 100% obecności królowej Malgorzaty, księcia Fredericka i księżnej Mary, a może nawet Christiana i jeszcze któregoś dziecka, a mniej Joachima i Marie, ale fajnie jakby wszystkie osoby pojawiły się na weselu Christian już będzie miał 15 lat to może pojawi sie, a co myślicie o Nicolasie i Felixie bo niby już mogłliby się pojawiać ale nie wiem jakie mają stosunki rodziny.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podstawowe informację o rodzinie księżniczki Benedikte są w zakładce http://ksieznamary.blogspot.com/p/na-czele-rodziny-stoi-krolowa-margrethe.html
   Nie przygotowałam do tej pory oddzielnego postu na ich temat.

   Na ostatnim ślubie w GRK, czyli ślubie Nikolaosa i Tatiany pojawiła się księżna Mary (książę Fryderyk miał wtedy inne zaplanowane spotkania) oraz książę Joachim i księżna Marie. WIęc podobnego składu możemy się spodziewać na ślubie Teodory i Matthew. Osobiście wątpię, że na ślubie pojawi się Christian, Nicolas czy Felix.

   Usuń
 2. Na widok adidasów i spódnicy się skrzywiłam,ale punkt dla Mary za zaangażowanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga