czwartek, 23 maja 2019

Oficjalna wizyta w Korei Południowej - dzień 1

20 maja (poniedziałek) para książęca rozpoczęła oficjalną wizytę w Korei Południowej. Książę i księżna przewodzą delegacji biznesowej i uczestniczą w obchodach 60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Danią a Koreą Południową. 
Po przybyciu do Seulu para książęca udała się do The Blue House, gdzie została przyjęta przez prezydenta Moon Jae-in i pierwszą damę Kim Jung-sook. Obie pary rozmawiały o nadchodzących obchodach, książę Fryderyk wyraził również zadowolenie z powodu swojej i księżnej obecności w Korei w trakcie tak ważnej wizyty, która skupia się na handlu i kulturze oraz wymianie know-how. Książę wspomniał, że jest to jego 9 wizyta w Korei Północnej, a jego małżonka odwiedza ten kraj drugi raz. Na koniec Mary i Fryderyk wpisali się do księgi pamiątkowej. 


Następnie książę i księżna odwiedzili strefę zdemilitaryzowaną na pograniczu Korei Południowej i Północnej. Udali się do dawnej wioski Panmunjom, gdzie stoi niebieski barak - prowadzono tam rozmowy o zawieszeniu broni w 1953 r. Przez środek stołu konferencyjnego przebiega granica.  Tam też zaprezentowano parze książęcej raport na temat obecnych stosunków między tymi dwoma krajami. Co ciekawe w trakcie spotkania żołnierze Korei Północnej przez lornetki obserwowali to co dzieje się w pomieszczeniu. 
W czasie ostatniej wizyty w Korei Południowej w 2012 roku para książęca również odwiedziła strefę zdemilitaryzowaną.
Następnie Mary i Fryderyk udali się na punkt widokowy na Dorabjerget, gdzie przez lornetkę mogli obejrzeć Koreę Północną. Tutaj para książęca zainaugurowała instalację artystyczną duńskiej grupy SUPERFLEX przygotowaną z okazji roku kultury duńsko-koreańskiej. Przygotowana instalacja to wielka huśtawka, która w zamyśle może zostać powiększona o część zainstalowaną w Korei Północnej.    


Ostatnim punktem dnia było spotkanie z premierem Le Nak-yona. Po rozmowach premier zaprosił gości na uroczystą kolację wydaną na ich cześć. Parze książęcej towarzyszy m.in. minister edukacji Merete Risager.  

Zdjęcia: facebook, twitter, newmyroyal, tumbrl

3 komentarze:

 1. Mary pięknie wygląda ciekawy pomysł z tą huśtawką ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia z huśtawki najlepsze.Mary prezentowała się stylowo w znanych już kreacjach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obyśmy kiedyś doczekali zainstalowania tej drugiej części huśtawki.
  Mary pięknie wyglądała wieczorem

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga