sobota, 25 maja 2019

Wizyta w Korei Południowej - dzień 3

Ostatni dzień wizyty w Korei Południowej księżna rozpoczęła od wizyty w szpitalu narodowym w Seulu, gdzie znajduje się jedno z "Sunflower Center". Centrum to zapewnia wsparcie, doradztwo i psychoterapię dla dzieci będących ofiarami przemocy seksualnej. Mary miała okazję spędzić trochę czasu z dziećmi na zajęciach plastycznych. Pomimo bariery językowej dzieci lgnęły do księżnej i razem przygotowywali swoje "Drzewo Fantazji". 
Następnie księżna w towarzystwie duńskiej grupy teatralnej MishMash obejrzała spektakl teatru dziecięcego Jongro "NOS". Spektakl został przygotowany z okazji roku kultury Danii i Korei Południowej. 


 Później Mary uczestniczyła w otwarciu nowego salonu wystawowego duńskiego producenta mebli Fritza Hansena. Mary przecięła wstęgę razem z właścicielem Fritzem Hansenem, Jacobem Holmem i Seung Joo Shinem. Jest to pierwszy z pięciu planowanych salonów w Korei. Po oprowadzeniu po salonie księżna wpisała się do księgi gości. 


Kolejnym punktem wizyty było otwarcie wystawy Royal Copenhagen w Galerii KONG. Wystawa składa się z nowej kolekcji porcelany przygotowanej z okazji 25-lecia obecności firmy na rynku koreańskim. Nowa kolekcja Flora Danica naczynia, na których namalowano dzikie koreańskie kwiaty.


W tym czasie książę Fryderyk udał się na wieżę Lotte World Tower, która jest najwyższym budynkiem w Korei, a piątym na świecie. Odbyło się tam seminarium poświęcone energooszczędnym rozwiązaniom duńskich firm, które zostały również wykorzystane w trakcie budowy tego obiektu.
555-metrowy budynek został otwarty pod koniec 2016 roku, a kilka duńskich firm uczestniczyło w jego budowie. 


Następnie książę zobaczył kopię pomnika Małej Syrenki, która leży obok rzeki Hangang. Posąg jest prezentem od państwa duńskiego.


Później Fryderyk udał się na zakończenie P4G Innovation Spring, który został zorganizowany przez Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) oraz Danish Techolgy University (DTU). Spotkanie odbyło się pod hasłem „Przyspieszenie zrównoważonych partnerstw nowej generacji na rzecz zielonego wzrostu i globalnych celów”. Studenci z KAIST i DTU konkurowali w opracowywaniu zrównoważonych strategii dla duńskich i koreańskich firm. Książę wręczył nagrodę najlepszemu zespołowi.


Po południu para książęca wzięła udział w otwarciu wystawy Asgera Jorna w Narodowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Seulu. Jest to pierwsza indywidualna wystawa w Azji prac Jorna. Przed muzeum na parę książęcą czekała spora grupa Duńczyków, a kwiaty i rysunek księżnej wręczyła córka duńskiego ambasadora. Księżna jako duńska patronka roku kultury Danii i Korei Południowej wygłosiła przemówienie. Towarzyszyła im koreańska patronka roku kultury, primabalerina Kang Sue-jin. 
Po wystawie para książęca udała się na mecz piłki nożnej, który rozpoczął książę Fryderyk. Co ciekawe na boisku były 3, a nie 2 bramki. 


Wizytę zakończyła uroczysta kolacja. 


Ostatniego dnia księżna wybrała sukienkę od Marca Jacobsa, którą później zmieniła na kreację od Davida Andersena.

Zdjęcia: facebook, billetbladet, newmyroyal, twitter,zimbio

2 komentarze:

  1. To boisko do piłki nożnej wygląda co najmniej dziwnie.
    Klasyka nigdy nie wychodzi z użycia- obie, pomarańczowa i biała są prześliczne w swej prostocie.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga