niedziela, 5 maja 2019

Święto na Duńskim Uniwersytecie Technicznym + więcej

W piątkowe popołudnie księżna Mary i książę Fryderyk udali się do DTU Lyngby Campus na DTU Commemoration. Coroczny Commemoration Day to ważne wydarzenie w kalendarzu DTU, gdzie studenci, pracownicy i partnerzy są zaproszeni na popołudniowe i wieczorne świętowanie. W tym roku było to ok. 1400 osób. W ramach uroczystości wręczane są nagrody oraz honorowe odznaczenia dla wyróżniających się naukowców oraz studentów. Zgodnie z tradycją przygotowywane są również występy muzyczne oraz wykłady.
Po przybyciu para książęca została przywitana przez prezesa Per Falholta, rektora Andersa Bjarkleva oraz przewodniczącego organizacji studenckiej Sorena Kuhberga. Po wejściu na salę zaśpiewano "Come May you sweet gentle", co rozpoczęło niezwykle ciekawy wieczór przygotowany przez studentów. Tegoroczny wykład wygłosił Leif Katsuo Oxenlowe na temat "Internet: świetny klimat czy lina ratunkowa?".   
DTU (Duński Uniwersytet Techniczny) kształci inżynierów począwszy od pierwszych stopni naukowych kończąc na stopniu doktora.
Zazwyczaj w uroczystości brał udział tylko książę Fryderyk, ale w tym roku postanowiła towarzyszyć mu żona.

Mary tego dnia wybrała marynarkę od Alexandra McQueena i spódnicę od Prady. 


*****


W sobotę w katedrze w Aarhus odbył się pogrzeb trójki dzieci Andersa Holch Povlsena. O tragicznej śmierci w niedzielę wielkanocna w trakcie ataku na Sri Lanke pisałam już wcześniej.
Pogrzeb Alfreda, Almy i Agnes zgromadził setki osób wśród nich premiera Lars Lokke Rasmusenna oraz księżną Mary i księcia Fryderyka, którzy na uroczystość przybyli z dziećmi: Christianem, Isabellą, Vincentem i Josephine.


*****


Niedawno na Instagramie rodziny królewskiej udostępniono kolejne zdjęcie wykonane przez księżną. Opatrzono je takim opisem: "Niedzielne zdjęcie z księcia i mojej podróż na Kastellet. Nowe łabędzie na jeziorze".
Zdjęcia: instagram, dailymail, facebook, newmyroyal

4 komentarze:

 1. Okropne jest patrzeć na te trzy małe trumny.Widać,że rodzina książęca mocno to przeżywała,szczególnie dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogormna tragedia... Na WP cebulacy piszą, ze dobrze tak temu miliarderowi bo bogaty... Co za potwory.... Tak bardzo mi przykro. Isabella.. Jak bardzo bym chciała ją przytulić

  OdpowiedzUsuń
 3. Straszna tragedia...

  OdpowiedzUsuń
 4. Strata jednego dziecka to dramat i koszmar dla każdego zdrowego psychicznie człowieka a tu sytuacja poraża i paraliżuje mnie jeszcze bardziej, nieważny jest status społeczny, tragedie dotykają każdego, widok, nastrój i uczucia są ciężkie, małżeństwo straciło naraz troje dzieci - strata i ból tych rodziców jest dla nas niewyobrażalna

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga