środa, 15 maja 2019

Axcel Company Day + kolacji z okazji Copenhagen Fashion Summit + więcej

Wczoraj księżna Mary miała bardzo pracowity dzień. Przed południem księżna uczestniczyła w Axcel Company Day w Docken Event Center. W tym roku Axcel świętuje 25-lecie powstania. A tematem tegorocznej konferencji to "Biznes dla wszystkich". Na konferencji omawiano wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz trudności doświadczane przez kobiety w świecie biznesu. W swoim przemówieniu księżna skupiła się na drugim omawianym temacie.
Założona w 1994 r. Axcel jest nordycką prywatną spółką, która koncentruje się na firmach średniej wielkości. Axcel ma szeroką bazę zarówno inwestorów skandynawskich, jak i międzynarodowych.
Po przybyciu księżna otrzymała gratulacje z okazji 15. rocznicy ślubu "Tak, myślę, że minęło 15 lat" - odpowiedziała z uśmiechem Mary. Wręczono jej również bukiet kwiatów, który przygotował florysta Erik Buch. 15 lat temu Buch odpowiadał za przygotowanie bukietu ślubnego dla Mary.
Po półtorej godziny księżna opuściła wydarzenia, by przygotować się na następne wydarzenie tego dnia. 

Mary wybrała tego dnia sukienkę od Dolce&Gabbana i marynarkę OLE YDE.


*****


Wieczorem w Pałacu Fryderyka VIII księżna jako patron Copenhagen Fashion Summit wydała kolację dla osób angażujących się w jego organizację oraz promujących zrównoważoną modę. 
Niestety z tego wydarzenia opublikowano tylko jedno zdjęcie wykonane przed kolacją, do którego pozuje księżna wraz z Evą Kruse, CEO Global Fashion Agenda oraz Nielsem Eskildsenem, prezesem Global Fashion Agenda.  

Na kolację księżna założyła sukienkę od Art Fusion Copenhagen.

*****


Wczoraj odbył się również  w Herstory Arena Global Goals World Cup -  turniej piłki nożnej kobiet promujący równouprawnienie kobiet. 
Na jednym ze zdjęć widać kobietę w okularach przeciwsłonecznych, która bardzo przypomina księżną. Niestety nie udało mi się znaleźć więcej zdjęć, aby potwierdzić lub zaprzeczyć czy to Mary.


*****


W piątek na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie pojawił się specjalny wpis od księżnej, w którym opisuje spotkanie z wyjątkową kobietą, która zainspirowała Mary. 

„Dzisiaj minęło dokładnie 10 lat, od kiedy uczestniczyłem w wydarzeniu z okazji Dnia Matki "Sztuka ratowania matki ”. Tutaj spotkałam doktor Grace Kodingo - położną z Czadu - która powiedziała:    "Kiedy kobieta w moim kraju stają się w ciąży jedną nogą w grobie". Słowa zrobiły na mnie ogromne wrażenie i stały się początkiem mojego zaangażowania w walkę ze śmiertelnością matek i pracą na rzecz kobiet i dziewcząt w zakresie kontroli własnego ciała. 
W ciągu ostatnich 25 lat ryzyko śmierci kobiety w wyniku ciąży i porodu jest prawie o połowę mniejsze, ale ponad 300 000 kobiet na świecie umiera każdego roku. Większość tych zgonów ma miejsce w krajach rozwijających się i można było ich uniknąć.Komplikacje związane z ciążą i porodem jest główną przyczyną zgonów wśród dziewcząt w wieku od 15 do 19 lat. Nadal jest wiele do zrobienia".

Księżna z dr Grace Kodingo

*****


Wczoraj książę Fryderyk oraz księżna Mary świętowali 15. rocznicę ślubu. Księżna ten dzień spędziła pracowicie, lecz na wieczór para książęca zaplanowała wspólne świętowanie. 

Zdjęcia: facebook,twitter, billetbladet, newmyroyal

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga