wtorek, 7 maja 2019

Prezentacja raportu State of World Population + więcej

Wczoraj księżna Mary uczestniczyła w prezentacji raportu "State of World Population" w gimnzajum Gefion w Kopenhadze. 
Po przybyciu księżna została przyjęta przez dyrektor szkoły Birgitte Vederso i minister współpracy rozwojowej Ullę Tornaes. 
"State of World Population Report" to coroczny raport publikowany przez Fundusz Ludnościowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNFPA), który opisuje nowe zjawiska, rozwój i trendy w światowej populacji. 
Tegoroczny raport został przedstawiony przez szefa biura nordyckiego UNFPA, Pernillę Fenger. W raporcie opisano m.in. rozwój świata od czasu utworzenia Funduszu Ludnościowego ONZ w 1969 roku.  
Księżna wzięła również udział w dwóch debatach panelowych: "Voices of Experiences" i "Voices of Youth".


*****


Dziś dwór królewski wydał oświadczenie, iż w związku z realizacją życzeń księcia Henrika zawartych w jego testamencie zdecydowano, że część kolekcji jadeitów i kolekcja afrykańskich masek i rzeźb zostaną  wystawione na aukcji w domu aukcyjnym Bruuna Rasmussena. Rodzina zdecydowała się również zatrzymać wybrane przedmioty ze zbiorów oraz zatrzymać przedmioty, które przechowywane są w Chateau de Cayx we Francji. 
Książę Henrik był zapalonym kolekcjonerem przez wiele lat. Jako chłopiec książę mieszkał z rodziną we francuskich Indochinach, obecny Wietnam, a wychowanie w tej kulturze było podstawą zainteresowania jadeitami. Natomiast zainteresowanie afrykańskimi dziełami rozwinął książę w trakcie studiów. Zbiory księcia składają się z ponad 6000 pozycji.  
Część kolekcji były już wystawiane kilka razy m.in na wystawie Himmelsten w Koldinghus prezentowano orientalne jadeity.  
Aukcja rozpocznie się w sierpniu 2019 roku. Część z wpływów trafi do królewskich fundach: Crown Prince's Fund i Nikolai and Felix Foundation. 
Zdjęcia: facebook, newmyroyal, twitter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga