czwartek, 23 maja 2019

Wizyta w Korei Południowej - dzień 2

Drugi dzień wizyty para książęca rozpoczęła od inauguracji promocji biznesowej "Connecting Futures", w której uczestniczyło 45 duńskich firm. Na uroczystości książę wygłosił przemówienie. Później nastąpiło podpisanie przez kilka duńskich i koreańskich firm kilku umów o współpracy w różnych obszarach. Jedną z takich umów podpisał burmistrze gminy Esbjerg Jesper Frost Rasmussen, który rozpoczął współpracę w dziedzinie energii wiatrowej z burmistrzem Ulsan Song Cheol-ho.      
Następnie książę Fryderyk udał się na spotkanie z duńskimi firmami, a potem uczestniczył w otwarciu salonu projektowego "Wykorzystanie mocy projektowania", w którym swoje projekty prezentowało osiem firm designerskich. Następnie książę wziął udział w seminarium na temat energii wiatrowej, gdzie analizowano duńskie rozwiązania dla koreańskich firm.  


W tym czasie księżna Mary udała się na seminarium dotyczące żywności oraz spotkała się z zespołem duńskich szefów kuchni. Następnie odbył się wspólny pokaz gotowania koreańskich i duńskich szefów kuchni. Mary pomagał duńskiemu kucharzowi Christianowi Wellendorffowi w przygotowaniu potrawy. Następnie księżna odwiedziła duńskie stoiska. Na jednym z nich księżna dowiedziała się na temat programu prowadzonego przez Novo Nordisk Cities Changing Diabetes.   


Po południu para książęca udała się do ratusza, gdzie burmistrz Seula Wonsoon Park wręczył im honorowe obywatelstwa miasta. Książę w swoim przemówieniu zażartował, że może być teraz nazywany "Seoul man".  Na uroczystości wystąpił również chór dziecięcy. 


Następnie księżna wzięła udział w seminarium na temat zdrowia, na którym omawiano duńskie rozwiązania w zakresie rehabilitacji, leczenia i opieki społecznej szczególnie osób starszych. Mary wygłosiła również przemówienie otwierające na seminarium na temat 17 światowych celów ONZ. Celem seminarium było przedstawienie duńskich rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju.


Później księżna udała się do Muzeum Historii Seulu, gdzie otworzyła wystawę o Hansie Christianie Andersenie. Wystawa opowiada historię życia pisarza, od narodzin do Odensie aż twórcze lata i życie w Kopenhadze. Na wystawie można zobaczyć mini wersję domu Andersena w Odense, a także szereg rzeczy należących do niego. Ekspozycja powstała we współpracy z muzeum miejskim w Odense. Mary zobaczyła wystawę oraz spotkała się z dziećmi w specjalnie przygotowanym dla nich salonie. 
Następnym punktem wizyty było otwarcie Steinway Lyngdorf Sound Boutique, stałej wystawy w hotelu Shilla, koncentrującej się na najwyższej jakości dźwięku i obrazie. W uroczystości wziął udział założyciel Steinway Lyngdorf, Peter Lyngdorf. 


W tym czasie książę Fryderyk otworzył wystawę pop-up "Denmark: Lifestyle Week" w domu towarowym Hyundai Department Store, gdzie kilka duńskich firm wystawia swoje produkty. Ten dom towarowy jest znany ze sprzedaży produktów duńskiego wzornictwa. Zaprezentowano również wystawę LEGO i opowiedziano księciu jak firma działa na rynku koreańskim. 


Ostatnim punktem dnia była oficjalna kolacja z udziałem przedstawicieli delegacji biznesowej oraz koreańskich przedsiębiorców. Menu na wieczór przygotował zespół duńskich kucharzy. Książę wygłosił przemówienie na kolacji. 


W ciągu dnia księżna miała na sobie garnitur od MaxMary, zaś na wieczór wybrała nową sukienkę od
 Zimmermana

Zdjęcia: facebook, twitter,dailymail, newmyroyal, zimbio  

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga