środa, 30 października 2019

Christian, Isabella, Vincent i Josephine będą uczyć się za granicą!

9 października księżna Mary podczas ostatniego dnia wizyty w Paryżu potwierdziła pojawiające się  doniesienia, iż jej dzieci będą uczyć się za granicą. "Widzimy to jako prezent dla naszych dzieci, w którym mogą być razem, i prezent, który będzie im towarzyszył przez resztę życia" - powiedziała Mary TV2 w związku z pobytem dzieci w Szwajcarii.
Następnego dnia dwór królewski wydał oświadczenie z bardziej szczegółowymi informacjami na temat planowanego wyjazdu.
"Ich Królewskie Wysokości Książę Christian, Księżniczka Isabella, Książę Vincent i Księżniczka Josephine rozpoczną 12-tygodniową przerwę szkolną w Międzynarodowej Szkole Lemania-Verbier w Szwajcarii na początku nowego roku. Po zakończeniu nauki cała czwórka dzieci będzie kontynuować naukę w swoich obecnych klasach w Tranegårdsskolen w Gentofte.
Jej Królewska Wysokość Księżna w tym okresie pozostanie przede wszystkim z dziećmi w Szwajcarii, a Jego Królewska Wysokość Książę będzie z rodziną, gdy zobowiązania na to pozwolą. W wyniku tego oficjalna działalność księżnej w Danii będzie mniejsza. 
Podczas pobytu szkolnego para książęca chce dać swoim dzieciom wspólne doświadczenie w międzynarodowym środowisku."

Jako podaje Billet Bladet Międzynarodowa Szkoła Lemania-Verbier to wyjątkowe miejsce, w którym uczniowie otrzymują wykształcenie pierwszej klasy w najpiękniejszym otoczeniu. Szkoła kształci uczniów, aby byli niezależnie myślącymi osobami, które mogą być krytyczne i kreatywne i zawsze dają z siebie wszystko. Dzięki koncentracji na klasycznych cnotach akademickich oraz dużej ilości zajęć sportowych szkoła chce pomóc uczniom w maksymalnie wykorzystać ich osobisty potencjał.
Dyrektor szkoły, Thibeaud Descoeudres w rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił jak wygląda edukacja w szkole. Powiedział m.in. że wszyscy uczniowie noszą prosty mundurek złożony z szarych spodni i koszulki polo. W szkole odbywają się zajęcia z zjazdy konnej lekcje gotowania czy wspinaczki. Nauczanie odbywa się w języku francuskim i angielskim zgodnie z aktualnym programem brytyjskiego systemu szkolnego. 

Wybór Verbier nie powinien dziwić, gdyż jest to dobrze znane dzieciom miejsce, gdyż od wielu lat cała rodzina spędza tam ferie zimowe. Fakt ten na pewno ułatwi im aklimatyzację w nowym środowisku.

Zdjęcia: google

1 komentarz:

  1. This sounds like a good plan to keep all the children together for as long as possible. I hope Prince Frederick is able to be there on most weekends. I will be disappointed not to see Princess Marry as much in official duties, but her family should come first for as long as possible. This will be nice for her.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga