piątek, 18 października 2019

Konferencja "Nordyckie Kobiety Przeciwko Przemocy"

20 września księżna Mary uczestniczyła w otwarciu konferencji Nordyckie Kobiety Przeciwko Przemocy. Dwudniowa konferencja odbyła się w Copenhagen Hotel Scandic. Tegoroczny temat to: "Dzieci żyjące z przemocą". Społeczność Nordyckich Kobiet Przeciwko Przemocy zostało założone w 1994 roku. Składa się ona z organizacji pozarządowych prowadzących schroniska i oferujących inne formy wsparcia kobietom, które padły ofiarą przemocy domowej.
"Nordyckie Kobiety Przeciwko Przemocy" to coroczna konferencja, która odbyła się w tym roku po raz 24.
Księżna Mary jako patron Krajowej Organizacji Centrów Kryzysowych dla Kobiet wygłosiła przemówienie otwierające konferencję. „W naszych krajach skandynawskich, gdzie równość płci jest bardziej rozpowszechniona niż w wielu innych miejscach na świecie, zasięg przemocy wśród partnerów jest wciąż większy, niż wielu mogłoby się wydawać. Najnowsze badanie w Danii pokazuje, że co 20 kobiet było narażonych na co najmniej jedną formę przemocy partnerskiej w ciągu roku. Badanie obejmuje także przemoc psychiczną. Niewidzialna i równie szkodliwa przemoc, która może być tak trudna do uchwycenia i zdefiniowania. Niedawna kryminalizacja przemocy psychicznej w Danii stanowi ważny sygnał, że przemoc psychiczna musi być traktowana tak samo poważnie, jak przemoc fizyczna. ”

Tego dnia Mary wybrała bluzkę Hugo Bossa i marynarkę z Zary.


Po południu księżna odbyła nieoficjalne spotkanie z w ministerstwie żywności, rybołówstwa i równości, gdzie spotkała się z ministrem Mogensem Jensenem.

Zdjęcia: tumbrl, twitter, facebook

1 komentarz:

  1. Very sleek and professional with a feminine color peeking out of the jacket! I like it!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga