czwartek, 17 października 2019

Księżniczka Victoria i książę Daniel w Danii - dzień III

Ostatni dzień w Danii szwedzka para książęca rozpoczęła od udziału w szwedzko-duńskim forum biznesowym. Księżniczce i księciu towarzyszyli książę Fryderyk i księżna Mary.  Forum odbyło się w siedzibie DI na City Hall Square. Później obie pary książęce odwiedziły House of Green, który mieści się w tym samym budynku. Jest to centrum dla zwiedzających i przestrzeń wystawiennicza dla rozwiązań środowiskowych, energetycznych i klimatycznych. Książę Fryderyk jest patronem instytucji. 
Następnie obie pary udały się na Konferencję Innowacji Tech BBQ w Øksnehallen.

 


Po południu księżniczka Victoria w towarzystwie księcia Fryderyka odwiedziła Amager Bakke, która jest spalarnią śmieci, ale również stokiem narciarskim, miejscem pieszych wędrówek i wspinaczki. 
Amager Bakke został zaprojektowany przez duńską firmę architektoniczną BIG (Bjake Ingels Group) i został oficjalnie otwarty 4 października. Spalarnię buduje Amager Resource Center, którego właścicielem są gminy Kopenhaga, Frederiksberg, Hvidovre, Tarnby i Dragor. Budynek ma 85 metrów wysokości, co czyni go jednym z największych na świecie sztucznych stoków narciarskich. 


 W tym czasie książę Daniel i księżna Mary odwiedzili północne skrzydło Rigshospitalet, które zostanie otwarte w styczniu. Budowa obiektu trwa od stycznia 2014r. Księżną i księcia oprowadził dyrektor projektu Henrik Eriksen. W jednej z nowych sal operacyjnych Mary i Daniela powitał kierownik kliniki i główny lekarz Mads Klokker.
Pierwsza część będzie miała 54 700 metrów kwadratowych  i znajdzie się tam również oddział intensywnej opieki dla 30 pacjentów. 

Księżna Mary tego dnia wybrała spódnicę od Designers Remix. 

Zdjęcia: dailymail, newmyroyal, facebook, kungahuset, tumbrl, twitter

1 komentarz:

  1. Mary chyba bardzo lubi tę plisowaną spodnice, bo dosc czesto w niej wystepuje.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga