środa, 16 października 2019

Księżniczka Victoria i książę Daniel w Danii - dzień II

17 września szwedzka para książęca kontynuowała swoja wizytę w Danii. Jej celem było wzmocnienie relacji biznesowych oraz współpracy strategicznej między Danią a Szwecją.
O poranku obie pary książęce udały się do miasteczka ONZ, gdzie zostali przywitani przez Dyrektor Wykonawczą Biura Zarządzania Projektami ONZ, Gretę Faremo.
Zarówno szwedzka  jak i duńska para książęca w swojej pracy angażuje się w działania mające na celu realizację globalnych celów ONZ. Księżniczka Victoria została wybrana jako jeden z ambasadorów tych celów. W czasie wydarzenia, na którym poruszano kwestie innowacyjnego partnerstwa na rzecz przyśpieszenia realizacji strategii zrównoważonego rozwoju przemówienie wygłosiła szwedzka następczyni tronu. Księżniczka mówiła o znaczeniu wdrożenia 17 światowych celów zrównoważonego rozwoju ONZ.


Po południu księżniczka Victoria, książę Daniel, książę Fryderyk i księżna Mary wzięli udział w DI Summit 2019 w sali koncertowej DR.  Podczas szczytu około 1 000 osób rozmawiało jak wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatu, a uczestnicy dyskutowali między innymi o tym, w jaki sposób organizacje, politycy i obywatele mogą przyczynić się do zielonej transformacji. Księżniczka Victoria wygłosiła przemówienie: „Panie i panowie. Szwecja i Dania to nie tylko sąsiedzi. Jesteśmy rodziną. Jak wszystkie rodziny istnieje między nami pewna konkurencja. I tak powinno być! Zachęcamy się. Uczymy się od siebie. Ale przede wszystkim jesteśmy razem silni ”.
W czasie szczytu książę Fryderyk przyznał nagrodę DI. "Wspieranie kontaktów z firmami, które chcą pomóc w rozwiązaniu problemu związanego z klimatem jest tak podnoszące na duchu. Potrzebujemy dla świata ambitnych liderów biznesu, jeśli zielona konwersja ma odnieść sukces. Firmy ponoszą odpowiedzialność tak jak wszyscy w społeczeństwie" - powiedział książę. Nagrodę otrzymała firma Heliac, która produkuje panele społeczne i ma ambicje rozszerzyć swoje zastosowanie na cały sektor energii elektrycznej.

Mary tego dnia założyła nowy kombinezon od MaxMary.


Wieczorem obie pary książęce udały się na przyjęcie na pokładzie szwedzkiego okrętu wojennego HMS Nykoping, który zacumował przy nabrzeżu w Amaliehaven. Specjalnie zbudowano rusztowanie, które umożliwiło gościom dostanie się na pokład. 
Później Ich Wysokości udały się na obiad do Szwedzkiej Ambasady, gdzie przyjął ich ambasador Fredrikiem Jörgensenem i jego żona. W przyjęciu wzięli udział przedsiębiorcy szwedzcy i duńscy. 

Na wieczorne przyjęcia Mary wybrała skróconą suknię od Ralpha Laurena, którą nosiła podczas przyjęcia przed ślubem Victorii i Daniela. 

Szpilki i rusztowanie to słabe połączenie
 Zdjęcia: dailymail, billetbladet, facebook, newmyroyal,

1 komentarz:

  1. I love Mary in the grey jumpsuit. It is business like and a teeny bit playful! The evening dress was just meh!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga