poniedziałek, 28 października 2019

Wizyta biznesowa w Paryżu - dzień II

Drugiego dnia wizyty w Paryżu księżna odwiedziła prywatny dom opieki Korian Monceau. Instytucja należy do Grupy Korian, największego prywatnego dostawcę usług opiekuńczych w Europie. Korian Monceau jest jednym z 364 domów opieki Korian Goup we Francji. Mary miała możliwość porozmawiania z trzema podopiecznymi ośrodka, a 95-letni Jean Bennet z nieukrywanym wysiłkiem wstał by uścisnąć dłoń księżnej.  

Później wzięła udział w seminarium inwestycyjnym, które odbyło się w Maison du Denmark, czyli instytucji kulturowej zajmującej się promocją Danii i duńskiej kultury. Kolejne seminarium pod hasłem "Zakupy i innowacje" odbyło się w Frederikskirken i wzięły w nim udział  francuskie centra handlowe Le Réseau des Acheteurs Hospitaliers (RESAH) i La Centrale d'Achats de l'Hospitalisation Privée et Publique (CAHPP). 
Następnie uczestniczyła w lunchu biznesowym w restauracji "Restaurant Flora Danica", która mieści się w tym samym budynku co Maison du Denmark przy Avenue des Champs-Elysees. Kolejnym punktem programu była wizyta w prywatnym szpitalu Les Peupliers, gdzie księżnej towarzyszył minister zdrowia Magnus  Heunicke. Szpital jest częścią grupy Ramsay Générale de Santé, która ma prywatne szpitale i specjalistyczne kliniki w sześciu krajach europejskich, również w Danii.

Mary postawiła na sukienkę od Marka Kenly Domino Tana, do której dobrała pasek od MaxMary.


W tym czasie książę Fryderyk odwiedził Zgromadzenie Narodowe Parlamentu Francuskiego, Assemblee Nationale i wziął udział w posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych. Następnie książę spotkał się z francuskimi przedstawicielami w Komisji Europejskiej, z którymi rozmawiał na temat gospodarki energetycznej. 
Później książę udał się do Sele Seguin nad Sekwaną w gminie Boulogne Billancourt pod Paryżem. Niegdyś mieściła się tam fabryka samochodów Renault, a dziś miasto jest objęte specjalnym programem rozwoju "Musical City". Fryderyk odwiedził m.in. salę muzyczną La Seine Musicale.
Po powrocie do stolicy książę udał się na seminarium dotyczące energii wiatrowej, a wzięły w nim udział największe firmy z Danii i Francji. W czasie trwania spotkania wymieniano doświadczenia dotyczące wykorzystania wiatraków. Później Fryderyk uczestniczył w spotkaniu na temat rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii w siedzibie spółki energetycznej Total. Późnym popołudniem odbyła się również konferencja poświęcona rozwojowi miast "Rozwój Wielkiego Paryża". Tematem konferencji była między innymi infrastruktura, rozwój obszarów miejskich i energetyka w Paryżu i okolicach. 


Wieczorem para książęca wzięła udział w obiedzie wydanym przez ambasadora Michaela Starbaeka w Hotel de Ville, czyli paryskim ratuszu. Do Fryderyka i Mary dołączył książę Joachim i księżna Marie, którzy tymczasowo mieszkają we Francji, gdyż książę uczestniczy w szkoleniu wojskowym. 
Wieczór uatrakcyjnił występ Danish National Girls' Choir, któremu patronuje księżna Mary. Menu na wieczór przygotował duński szef kuchni Andreas Moller, którego restauracja została odznaczona gwiazdką Michelina.

Na kolację księżna Mary wybrała nową sukienkę Moss&Spy.

Zdjęcia: dailymail, twitter, facebook, newmyroyal billetbladet

7 komentarzy:

 1. Bardzo miłe było to spotkanie dwóch par książęcych z dala od Ojczyzny.
  Poranna stylizacja Mary jest perfekcyjna, a choć wieczorem wyglądała też bardzo ładnie, to jednak Marie miała piękniejszą suknię.

  OdpowiedzUsuń
 2. The belt on Mary's day dress made it look great! Mary's evening dress, though very pretty, seemed too casual for the event. I loved the sparkly barrette in her hair!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mary zwykle wygląda perfekcyjnie, jednak jej wieczorowe upięcie to jakieś totalne nieporozumienie. Nierówny kok, klamra przypięta źle i jakby na siłę, a na dole wystające kosmyki i widoczne spinki - coś, co ewidentnie powinno być ukryte. Osoba, która odpowiadała za wykonanie tej fryzury, niestety poległa. Tak to może wyglądać, jeśli robił to amator, jednak od profesjonalisty powinno się wymagać czegoś więcej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy brat księcia mieszka teraz z rodziną we Francji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na czas szkolenia rodzina przeniosła się do Francji, a dzieci chodzą do miejscowej szkoły.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedz, cieszę się że prowadzisz tego bloga, jesteś bardzo profesjonalna w tym.

   Usuń
 5. Szkoda trochę, że Marie i Joachim nie zaangażowali się bardziej w tę wizytę. Rozumiem, że Książę odbywa obecnie szkolenie, ale Marie mogła towarzyszyć Mary w trakcie kilku wyjść.
  Bardzo podoba mi się poranna stylizacja, pewnie dzięki tym granatowym dodatkom, które 'ożywiają' zwykłą białą sukienkę

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga