czwartek, 24 października 2019

Spotkanie w szkole Frydenhoj

3 października księżna Mary odwiedziła jedną z klas w szkole Frydenhoj, której uczniowie biorą udział w konkursie medialnym organizowanym przez Fundację Mary oraz  Politiken, Jyllands-Posten, Ekstra Bladet, Østifterne i Børn, Unge & Sorg. Jest to 7. edycja konkursu skierowana do uczniów klas 6-10, a tegorocznym temat to "Śmierć to coś o czym mówimy". Celem konkursu jest przekazanie uczniom wiedzy na temat branży medialnej oraz publikowanie gazet i serwisów informacyjnych zawierających informacje na temat śmierci i poważnych chorób. Rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec stycznia 2020 roku.
Jak napisała Fundacja Mary: "Rozmowa o śmierci, smutku i ciężkiej chorobie może być trudna dla większości z nas. Ale strata i smutek są częścią życia, i jedno i drugie łatwiej przeżyć, jeśli mamy z kim się nimi dzielić. Dlatego musimy przełamać temat śmierci".
Klasa 7 w szkole Frydenhoj jest jedną z 300 klas, które tworzą gazety i strony informacyjne. Księżna odwiedziła dzieci na zajęciach, gdy przygotowywały swój magazyn.

Zdjęcia: facebook, newmyroyal

4 komentarze:

  1. I love the blouse with this sweater. It is perfect peeking out from the neck and sleeves.

    OdpowiedzUsuń
  2. 3 listopada?? Zeszłego roku??

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo dobre pytanie- jak mówić o śmierci i stracie.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga