niedziela, 27 października 2019

Wizyta biznesowa w Paryżu dzień I + więcej

7 października książę Fryderyk i księżna Mary rozpoczęli w Paryżu trzydniową wizytę, której celem jest promocja duńskiego biznesu poprzez wzmocnienie relacji między Francją a Danią oraz wsparcie i wzrost obecności duńskich firm na francuskim rynku. W trakcie kampanii tworzone są platformy do przyszłej współpracy oraz innowacyjnych rozwiązań. Promocja odbywa się pod hasłem "Dania i Francja - wspólnie na rzecz lepszego życia i zrównoważonej przyszłości". Francja jest szóstą co do wielkości gospodarką na świecie i ważnym partnerem handlowym dla Danii, ponieważ w 2018 roku był to ósmy co do wielkości rynek eksportu dla duńskiej towarów i usług.
Pierwszy punktem wizyty było oficjalne otwarcie kampanii promującej biznes w La Grande Arche. W czasie uroczystości książę wygłosił przemówienie. Podczas ceremonii podpisano również dwie wspólne deklaracje Francji i Danii. Pierwsza to deklaracja woli, której celem jest zacieśnienie współpracy w sektorze opieki zdrowotnej oraz opieki nad osobami starszymi. Druga to deklaracja zwiększonej współpracy w dziedzinie cyfryzacji. Oprócz pary książęcej obecni także minister spraw zagranicznych Jeppe Kofod, ambasador Danii we Francji, Michael Starbæk Christensen i francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian. Następnie para książę spotkała się z duńskimi przedsiębiorstwami, które towarzyszą im w podróży. 


Następnie księżna udała się z wizytą Georges Pompidou European Hospital, jednego z 39 szpitali publicznych w Paryżu. Jest to jeden z największych szpitali publicznych we Francji, w którym zatrudnionych jest ponad 5 000 pracowników. 

W ciągu dnia księżna wybrała ciekawą sukienkę zaprojektowaną przez Ole Yde, a uszytą przez Birgit Hallstein. 


W tym czasie książę udał się do siedziby Grupy EDF, czyli największego francuskiego producenta energii elektrycznej. Później odwiedził salon wystawowy firmy Dalkia oraz wziął udział w konferencji architektonicznej z okazji 30-lecia La Grande Arche, który zaprojektował duński architekt Johan Otto van Spreckelsen.


Wieczorem para książęca wzięła udział w przyjęciu z okazji 30 rocznicy wybudowania La Grande Arche na La Defense. To nowoczesny łuk triumfalny zbudowany pod koniec XX wieku w La Défense, nowoczesnej dzielnicy biznesowej Paryża. Budowa rozpoczęła się w 1984 roku, a łuk ukończono w 1989 roku.

Wieczorem księżna wybrała sukienkę Black Halo.

Na koniec dnia Mary i Fryderyk zjedli kolację z prezydentem Emmanuelem Macronem i jego żoną Brigitte.


*****


5 października książę Christian, książę Vincent, księżniczka Isabella i księżniczka Josephine udali się do Tivoli na premierę musicalu "Królowa Lasu" w Eventyrteatret. Dzieciom towarzyszył chamberlain Fritz Schur.
Po przybyciu do Glass Hall książęta i księżniczki zostali powitani przez dyrektor teatru Susanne Vognstrup, a następnie przez czterech aktorów biorących udział w przedstawieniu.
Takie wizyty w teatrze bez rodziców stają się powoli tradycją dla królewskiego rodzeństwa.

Zdjęcia: seoghor, twitter, facebook, newmyroyal, dailymail, billetbladet, tumbrl

2 komentarze:

  1. I think Mary's blue and white dress is a real winner. It is a very different style than I've seen before. It is professional and yet feminine. The evening dress is fine, but not a scene stealer.

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie sukienki Mary z tego dnia są piękne.
    Jaki Christian jest już wysoki.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga