czwartek, 3 maja 2018

Konferencja na temat równości


Księżna Mary o poranku jeszcze przed wylotem do Seattle wzięła udział w międzynarodowej konferencji poświęconej równości "Gender Equality: Paving The Way" w  Copenhagen Eigtveds Pakhus Conference Center. Konferencja została zorganizowana przez Radę Europy, aby wypracować rozwiązania dla Social Gender Equality Strategy 2018-2023.
Po przybyciu Mary została przywitana przez minister Evę Kjer Hansen. Następnie wygłosiła przemówienie.
"Większa równość płci stworzy jedną z największych szans naszych czasów, a równość płci jest tak daleka od bycia tylko dla kobiet i dotycząca tylko kobiet, to kwestia, która dotyka każdego z nas. Jest to wspólny program, ponieważ dzielimy wspólne marzenie o bardziej globalnym i równym świecie."
Dania obecnie przewodniczy w komitecie ministrów Rady Europy. A w czasie swojej prezydencji koncentruje się na pracy w dziedzinie równości płci.

Zdjęcia:kongehuset twitter

4 komentarze:

 1. Nie wiem czy też zwróciliście uwagę, ale księżna chyba nie jest zbytnio popularna w USA, a tak chętnie tam lata. Oglądałam więcej zdjęć w internecie i prawie zawsze przy jej wizycie są tylko osoby zaproszone albo dzieci ze szkół, duńskie media. Zupełnie inaczej wyglądają wizyty Kate i Williama, tłumy od rana wszedzie gdzie się pojawią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba dlatego, że Catherine i William są członkami najpopularniejszej rodziny królewskiej na świecie. Inne rodziny królewskie nie mają takiej popularności. Myślę, że duża ilość ludzi, nie tylko Amerykanów, nie ma pojęcia ile na świecie jest monarchii, kto stoi na czele jakiegoś państwa. Pamiętam jak sama zainteresowałam się rodzinami królewskimi i byłam bardzo zdziwiona ile państw ma ustrój częściowo monarchistyczny.
   Jeszcze jedną kwestią jest nagłaśnianie danej wizyty-u Kate i Williama wiadomo na kilka miesięcy przed gdzie udadzą się w podróż, na kilka tygodni przed publikowany jest już oficjalny program wizyty. W innych monarchiach nie jest to aż tak nagłaśniane.
   Spójrz choćby na to uwagę: ile jest blogów o księżnej Kate, ile o niej piszą chociażby w polskich mediach, a ile o innych księżnych. Już tutaj widać ogromną różnicę.

   Usuń
  2. Oczywiście, że masz rację. Czasami mnie bawi jak Mary leci do Stanów i duńskie media tak przeżywają jak, to niby ona jest tam popularna i jak wszystkie media zachwycają sie jej stylem. Tak naprawdę te wizyty są prawie niezauważalne.

   Usuń
 2. Ubrana bardzo biznesowo i klasycznie,pewnie już przygotowana na lot.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga