sobota, 26 maja 2018

Otwarcie Centrum Publicznego Przywództwa im. księcia Fryderyka + wizyta w Aarhus

W środę (23 maja) para książęca na pokładzie Dannebrog przypłynęła do Aarhus, gdzie miała odbyć serię wizyt oraz otworzyć Crown Prince Frederik Center for Public Leadership. Mary i Fryderyk zostali w porcie powitani przez burmistrza, Jacoba Bundsgaarda oraz dziesiątki mieszkańców, z którymi para książęca zdecydował również się przywitać.
Pierwszym przystankiem był Filmby Aarhus -  inkubator dla małych przedsiębiorstw. Książę miał tam okazję spróbować urządzenia VR firmy MANND. Kolejnym przystankiem było Gin Company - destylarnia ginu. Książę i księżna uczestniczyli również w otwarciu Międzynarodowego Centrum Żeglarskiego, którego celem jest rozwój żeglarstwa poprzez rozpowszechnianie go, dzięki zabawie czy nauce. 
Co ciekawe w Aarhus na księcia Fryderyka niespodziewanie czekała grupa Grenlandczyków, którzy odśpiewali urodzinową piosenkę i wręczyli prezent księciu, co go wyraźnie wzruszyło (można to zobaczyć na filmiku poniżej). Na koniec para książęca uczestniczyła w najważniejszym wydarzeniu tego dnia, czyli otwarciu Centrum Przywództwa Publicznego im. Księcia Fryderyka.Centrum to będzie międzynarodowym ośrodkiem badań i rozpowszechniania wiedzy na temat przywództwa publicznego. Będzie ono związane z wydziałem nauk politycznych, który książę ukończył w 1995 roku. Książę zasiądzie również w Komitecie Zarządzającym Centrum.
Książę wygłosił przemówienie, a następnie dokonał oficjalnego otwarcia centrum.


Wieczorem zaś na Instagramie opublikowano zdjęcie pary książęcej na pokładzie Dannebrog w drodze powrotnej do Kopenhagi.

 Zdjęcia: kongehuset, dailymail, newmyroyal, princessesblog76

6 komentarzy:

 1. To niesamowite móc świętować z Duńczykami i wcale się nie dziwię, że był wzruszony. Już nie mogę się doczekać dzisiejszego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mary pięknie wygląda w tej białej sukience nie mogę doczekać się stylizacji z bankietu myślę że 50 urodziny męża to dobra okazja żeby założyć Ruby Parure Tiara

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie z jachtu jest magiczne.
  Uwielbiam tę sukienkę z koronki w każdym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary pięknie wygląda w tej sukience, bardzo do niej pasuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Sukienka Mary jest cudowna, wygląda w niej rewelacyjnie :)
  Nie mogę doczekać się dzisiejszego wieczoru i stylizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowna stylizacja, a oryginalna fryzura to kropka nad i!

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga