poniedziałek, 14 maja 2018

Para książęca odwiedzi... + 14 rocznica ślubu

Para książęca odwiedzi w dniach 6-8 listopada 2018 roku Włochy, aby promować duński biznes. Wizyta odbędzie się pod hasłem "Przemysłowy renesans - katalizator biznesu jutra". 
Włoska gospodarka jest trzecią co do wielkości w strefie euro i jest jednym z największych rynków eksportowych dla Danii. Eksport Danii do Włoch wynosi nieco ponad 16 mld DKK, natomiast importowała włoskie towary za 21mld DKK. Oba kraje należą do największych unijnych zwolenników wolnego handlu, a Włochy są ważnym partnerem handlowym Danii. 
Promocja biznesowa skupi się na znalezieniu rozwiązań dla zdrowia, zmian klimatycznych, wyzwań dotyczących wody i energii, urbanizacji i zrównoważonej produkcji żywności. Wspólne wyzwania tworzą przestrzeń dla innowacji, nowych możliwości i nowych partnerstw ponad granicami państw. 
Włochy podobnie jak Dania borykają się obecnie z wieloma wyzwaniami rozwojowymi związanymi ze zmianami przemysłowymi w połączeniu z rosnącą populacją osób starszych, utrzymaniem dobrze funkcjonujących systemów opieki zdrowotnej i zrównoważonego rozwoju społecznego. 
Podczas promocji książę i księżna będą uczestniczyć w szeregu spotkań mających na celu zacieśnienie stosunków między Danią i Włochami oraz wspieranie pozycji duńskich firm we Włoszech.
Podobne wizyty para książęca odbyła już np w Szwecji czy USA.

*****


Dziś również para książęca obchodzi 14 rocznicę ślubu. 

4 komentarze:

  1. Może też coś pozwiedzają ?:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mogę doczekać się kolejnej podróży pary książęcej

    OdpowiedzUsuń
  3. Ich ślub mogę oglądać godzinami :) byli tacy zakochani i te łzy w oczach Fryderyka.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga