sobota, 26 maja 2018

Nowe zdjęcia księcia Fryderyka + pozdrowienia z balkonu + więcej

Dziś rano dwór królewski opublikował dwa nowe zdjęcia księcia Fryderyka. Jedno samego jubilata, natomiast drugie z żoną i dziećmi. Oba zdjęcia wykonała Franne Voigt.


*****W samo południa na balkonie Pałacu Fryderyka VIII pojawił się książę Fryderyk, by pozdrowić ludzi, którzy tłumnie zebrali się pod pałacem, aby złożyć życzenia jubilatowi. Następnie dołączyły do niego dzieci, księżna Mary oraz królowa Małgorzata. Królowa zaintonowała na cześć księcia "hooray, hooray, hooray!". Następnie orkiestra odegrała hymn narodowy. Jubilat z rodziną wychodził na balkon, aż trzykrotnie. 
Natomiast chwilę przed południe nastąpiła uroczysta zmiana warty. *****


Dziś czekała na nas kolejna niespodzianka, a mianowicie wydano album z niepublikowanymi do tej pory zdjęciami księcia Fryderyka i reszty rodziny. Jest to zbiór fotografii z ostatnich 25 lat życia księcia, a w większości wykonane zostały przez księżną Mary. Księżna do współpracy zaprosiła również Steena Brogaarda, Steena Evalda, Marca Homa i Franne Voigt.
"To wielki zaszczyt dla wydawcy. Ta książka pokazuje zdjęcia, z których kilka nigdy nie zostało wcześniej opublikowanych i dają bardzo unikalny wgląd w dorosłe życie księcia." - mówi Lars Boesgaard, prezes Lindhart i Ringhof.


"Jesteśmy w Trend. Myślałam, że to naprawdę fajnie jak skakali. Zrobiłam ich kilka, żeby to złapać i cieszę się, że się udało. Podoba mi się ostry obraz. I kontrast pomiędzy błękitnym niebem a wrzosowiskiem" - opisuje powyższe zdjęcie księżna.
Więcej zdjęć możecie zobaczyć w nagraniu tutaj.

*****

Z dzisiejszej okazji przeprowadzono badania opinii publicznej. 82% przebadanych twierdzi, iż książę będzie dobrym lub bardzo dobrym królem. "I to jest jego własna zasługa - walczył o siebie, przeszedł trudne szkolenie na równych zasadach, był zdeterminowany, by wybrać swoją żonę za głosem serca, ma rodzinę, był wierny sobie - i wygrał".
Te wyniki mogą napawać księcia satysfakcją.

*****

O 19:30 para książęca wyruszy z Amalienborg na bankiet, który o 20:00 zacznie się w Pałacu Christiansborg. Oprócz gości, których obecność potwierdzono możemy spodziewać się greckiej rodziny królewskiej, której członkowie już wczoraj dotarli do Kopenhagi, a wśród nich m.in. książę Pavlos, księżna Marie - Chantal z córką, księżniczka Theodora.

*****Przygotowania do dzisiejszego bankietu trwają już kilka dni, aby wszystko przebiegło perfekcyjnie. 


Zapraszam do zapoznania się z poprzednimi postami.
 Zdjęcia: kongehuset, tv2, newmyroyal, facebook

10 komentarzy:

 1. Dawno nie widziałam całej rodziny tak radosnej,jak na balkonie.
  Zdjęcie oficjalne jest przepiękne,a ten album stanowi wspaniałą gratkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się to oficjalne zdjęcie z rodziną, jest przepiękne.
  Te wyniki sondażu pokazują tylko jak bardzo Frederik jest popularny w Danii

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, królowa w różu. Mary ma ciekawą sukienkę. Czekam aż zobaczymy suknie wieczorowe.
  Z okazji urodzin księcia zapraszam u nas na blogu post dotyczący księcia Fryderyka http://mbdkbernadotte.blogspot.com/2018/05/stylowy-pan-po-50-tce.html :)
  Czy wysyłasz kartę z życzeniami dla księcia ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy będzie jaKaśka transmisja z bankietu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu powinna być transmisja: https://www.dr.dk/tv/live

   Usuń
 5. To co pobawimy się w typowanie tiar na wieczór? Obstawiam Mary w Ruby Parure Małgorzatę chciałabym zobaczyć w Floral Agirette Marie pewnie jak zwykle jej ślubna tiara

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ktoś z rodziny Mary pojawi się?

  OdpowiedzUsuń
 7. Super fotografia, w życiu warto uchwycić najważniejsze chwile, takie jak ślub czy chrzest, korzystając z dobrego fotografa jak https://garbulski.pl/.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga