czwartek, 10 maja 2018

Plan Royal Run, czyli co nas czeka 21 maja


Kilka dni temu dwór królewski opublikował dokładny program Royal Run oraz ogłoszono, że weźmie w nim udział również księżna Mary. 
Książę Fryderyk pobiegnie na trasie 1 mili w Aalborg, Aarhus, Esbjergu i Odense, a dzień zakończy biegiem na 10km w Kopenhadze. Książę spędzi około godziny w każdym mieście, weźmie udział również w przygotowanych zabawach oraz porozmawia ze zgromadzonymi ludźmi. Księżna Mary natomiast pobiegnie 10 kilometrów w biegu w Odense. 

Program 
9:00 - Aalborg
Po przybyciu książę zostanie przywitany w Centrum Utzona przez burmistrza Thomasa Kastrup-Larsena oraz przedstawicieli DIF i DGI. Po biegu książę weźmie udział w evencie DGI Happy Moves. 

10:30 - Aarhus 
Książę zostanie przywitany przez burmistrza Jacoba Bundsgaarda oraz dwóch przedstawicieli DIF i DGI. Książę wystartuje zawodników w biegu na 10km, a sam pobiegnie na trasie 1 mili. Po ukończonym biegu jeszcze chwilę spędzi na kibicowaniu innym biegaczom.

13:00 - Esbjerg
Fryderyk po przybyciu zostanie powitany przez burmistrza Jespera Frosta Rasmussena oraz przedstawicieli DIF i DGI. Książę zobaczy pokaz spadochronowy, po którym wystartuje w biegu na 1 milę. Później wręczy medale zawodnikom, którzy biegli razem z nim oraz wystartuje bieg na 10km. 

16:00 - Odense 
Na parę książęcą będą czekali burmistrz Peter  Rahbæk Juel oraz przedstawiciele DIF i DGI. Księżna Mary wystartuje bieg na 1 milę, w którym pobiegnie książę, a później para zamieni się rolami i to książę wystartuje bieg, w którym pobiegnie jego żona. Książę odwiedzi również wioskę biegaczy.

18:00 - Kopenhaga/Frederiksberg
Fryderyka powitają burmistrz Frederiksberg Jørgen Glenthøj i gubernator Kopenhagi Frank Jensen. Następnie książę pobiegnie na trasie 10 km.

Royal Run organizuje Duńska Federacja Sportowa, DGI i Duńskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne wspierane przez Fundację Nordea i TrygFonden. TV 2 jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Zdjęcia: princessesblog76

3 komentarze:

 1. Na pewno będzie ciekawie, już nie mogę się doczekać

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak miło, że Mary wesprze męża.
  Pozdrawiam
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno w Odense będzie najlepsza zabawa :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga