środa, 23 maja 2018

Wręczenie stypendiów Crown Prince Frederick Fund + przyjęcie z okazji 25-lecia funduszu

Pierwsze uroczystości związane ze świętowaniem 50 urodzin księcia Fryderyka odbyły się już 18 maja, kiedy to książę w sali Aleksandry w Pałacu Christiansborg wręczył stypendia Crown Prince Frederick Fund. Fundusz obchodzi w tym roku swoje 25-lecie, gdyż został on utworzony z okazji 25 urodzin księcia Fryderyka jako prezent od Duńczyków.
Celem funduszu jest zapewnienie wsparcia finansowego studentom nauk społecznych w czasie rocznych studiów na Uniwersytecie Harvarda. W czasie ostatnich 25 lat stypendia te otrzymało 45  osób. W tym roku otrzymali je Sara Normann Thordsen i Jakob Ullegård.  
Pani Thordsen jest zatrudniona jako analityk w Siłach Zbrojnych. W 2009 roku ukończyła Aarhus University. Od 2011 roku jest zatrudniona w Ministerstwie Obrony, gdzie jest odpowiedzialna za przygotowanie analiz stosunków w Afryce i na Bliskim Wschodzie. W czasie studiów na Harvardzie będzie skupiać się na dziedzinach tj. zarządzanie i ekonomia, polityka międzynarodowa i bezpieczeństwo. 
Pan Ullegård pracuje jako dyrektor duńskich firm spedycyjnych. Jest absolwentem Uniwersytetu w Kopenhadze. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w Sekretariacie Partyjnym Lewicy w Christiansborg i od tego czasu pracował w wielu sektorów poprzez zatrudnienie w TDC, Ministerstwie Rolnictwa i Żywności, Ministerstwie Obrony, Duńskiej Energii i najnowszych firmach żeglugowych. Przez kilka lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczył się w szkole średniej oraz studiował w Illinois, po służbie jako oficer duńskiej armii. 
W czasie uroczystości książę wygłosił przemówienie, a na koniec zaprosił wszystkich na małe przyjęcie.


Wieczorem natomiast para książęca wydała przyjęcie w swojej rezydencji, Pałacu Fryderyka VIII z okazji 25-lecia Crown Prince Frederick Fund oraz z okazji 50 urodzin księcia. Zostali na nie zaproszeni członkowie zarządu fundacji i jej partnerzy.
Księżna Mary tego wieczoru założyła suknię od Temperley London.

 Zdjęcia: kongehuset

5 komentarzy:

 1. Poza szwedzką i norweską RK na 50 urodziny Fredericka przybędzie też wielki książę i wielka księżna Luksemburga

  OdpowiedzUsuń
 2. Już po raz trzeci Mary włożyła tę suknię od Templery.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mary wygląda przepięknie w tej sukni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja po prostu wiedziałam na 100 procent że Mary założy tą sukienkę nigdy nie miałam takiego przeczucia ale no po prostu wiedziałam

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga