czwartek, 3 maja 2018

Chrzest Holgera Skeela + konfirmacja hrabiny Ingrid + więcej

28 kwietnia (sobota) księżna Mary uczestniczyła w chrzcie Holgera Skeela w kościele Budolfi w Aalborg. Następnie księżna wraz z pozostałymi gośćmi udała się do rezydencji rodziny Skeel na lunch. Według spekulacji w lunchu uczestniczył książę Fryderyk oraz dzieci książęcej pary.


Księżna na tę okazję założyła nową sukienkę od Vilshenko, torebkę Mulberry i szpilki od Giavinto Rossi.


*****


Natomiast 30 kwietnia para książęca uczestniczyła w konfirmacji hrabiny Ingrid, córki księżniczki Alexandry. Ingrid jest wnuczką księżniczki Benedikte. 
Fragment uroczystości możecie obejrzeć poniżej.


*****


Dwór królewski podał informację, że w drogę na oficjalny obiad z okazji 50 urodzin księcia Fryderyka para książęca uda się karocą w eskorcie królewskiej kawalerii Gardehusarregimentets Hesteskadron. 
Ostatni raz w taki sposób ulicami Kopenhagi książę podróżował z okazji swoich 18 urodzin oraz w dniu ślubu.

*****


Dziś księżna Mary rozpocznie swoją 3-dniową wizytę w Seattle, której celem jest promocja duńskiej kultury i sztuki.

Czwartek, 3 maja
20:00 - Inauguracja kampanii promującej duńską kulturę, której celem w ciągu następnych 3 lat jest stworzenie lepszych warunków dla duńskiej sztuki i kultury w Stanach Zjednoczonych. Księżna zaprezentuje logo oraz hasło kampanii. W trakcie uroczystości wystąpi zespół Baby in Vain.

Piątek, 4 maja
10:30 - Księżna Mary wygłosi przemówienie w trakcie debaty na Uniwersytecie Waszyngtońskim na temat uwłasnowolnienia kobiet i ograniczeń ekonomicznych. Debatę organizuje ambasada Danii we współpracy z Uniwersytetem Waszyngtońskim i Międzynarodowym Centrum Badań nad Kobietami (ICRW).
13:00 -  Księżna odwiedzi Centrum Badawcze Novo Nordisk, aby dowiedzieć się więcej na temat działań firmy w walce z nadwagą.
18:00 - Mary weźmie udział w uroczystej kolacji w Muzeum Nordyckim i wygłosi przemówienie. Przed kolacją księżna zostanie oprowadzona po muzeum. 

Sobota, 5 maja
12:00 - Księżna wygłosi przemówienie w trakcie oficjalnego otwarcia nowego budynku Nordic Museum. W uroczystości wezmą udział również przedstawiciele innych skandynawskich krajów.

Zdjęcie:princessesblog76, facebook, zimbio

8 komentarzy:

 1. Nie mogę się już doczekać obchodów urodzin Fryderyka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kim jest rodzina Skeel?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Jørgen Skeel jest właścicielem posiadłości Birkelse Hovedgaard w Aabybro. To właśnie tam Mary świętowała po raz pierwszy nowy rok w Danii. To ślub Morgana i Marie był jednym z pierwszych wydarzeń, na których Mary i Fryderyk pokazali się jako para. Należą oni do grona przyjaciół książęcej pary. Marie jest nawet matką chrzestną księżniczki Isabelli.
   Marie ukończyła ekonomię i stosunki międzynarodowe. Przez długi czas pracowała w Londynie. Obecnie jest samorządowcem.

   Usuń
  2. dziekuje!!

   Usuń
 3. Nie sądziłam,że obchody urodzin Frederika będą aż tak huczne- będziemy mieli co robić po ślubie Harry' ego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Olgo,jak myślisz,czy ktoś z rodziny królewskiej pojawi się na ślubie Harry'ego i Meghan?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że niestety z duńskiej rodziny królewskiej nie pojawi się nikt, gdyż żaden z jej członków nie utrzymuje bliższych kontaktów z księciem Harrym

   Usuń
 5. Ty nic nie pisałaś o konfirmacji to zaczęłam szukać na blogu o norweskiej rodzinie królewskiej bo myślałam że Ingrid Aleksandra. To się właśnie nazywa umiejętność czytania.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga