wtorek, 12 listopada 2019

Hubertus Hunt 2019

3 października zgodnie z zapowiedzią księżna Mary uczestniczyła w Hubertus Hunt. Niespodziewanie dołączył do niej książę Christian i księżniczka Josephine.
Księżna wraz z dziećmi obserwowała wyścig z balkonu Hermitage Palace położonym w Dyrehaven- miejscu polowań w Klampenborg pod Kopenhagą. 
Hermitage Palace zbudował król Christian VI w 1734 roku. Zaprojektował go Lauritz de Thurah i dziś jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł późnego baroku w Danii.  Zamek ma cztery piętra, z których wszystkie są symetryczne, a kuchnia znajduje się w piwnicy pod jadalnią
Z kilkoma wyjątkami Hubertus Hunt odbywa się corocznie w pierwszą niedzielę listopada od 1990 roku. Pierwotnie było to polowanie na lisy z udziałem psów. Obecnie lis zastąpiły lisie ogony przyczepione do dwóch doświadczonych jeźdźców, którzy prowadzą 11-kilometrowy wyścig z 32 przeszkodami po drodze.
Po polowaniu księżna przyznała honorową nagrodę swojego imienia dla najszybszych jeźdźców na koniu i kucyku. W ten sposób kontynuowana jest tradycja przyznawania nagród dla najlepszych jeźdźców przez członków rodziny królewskiej, wcześniej była to królowa Ingrid i książę Henrik.
Księżna oraz książę Christian wręczyli nagrodę dla najlepszego jeźdźca na koniu Signe Kongebro. Natomiast Mary wraz z córką pogratulowały Caroline Nielsen, która była najlepsza wśród osób jeżdżących na kucykach.

Mary tego dnia wybrała nową marynarkę od Marca Jacobsa, a księżniczka Josephine nosiła marynarkę z Zary, w której wcześniej widzieliśmy księżniczkę Isabellę.

Zdjęcia: newmyroyal, twitter, dailymail, billetbladet

3 komentarze:

 1. Nie chcę wyjść na złośliwca, ale przyznam, że wygląda to zabawnie: Mary z rodziną stoją na balkonie, machając do poddanych, a po odwróceniu kadru okazuje się, że jest tam ledwo garstka ludzi. Z drugiej strony miło, że doceniają obecność nawet tak niewielkiej liczby osób, które zebrały się, by zobaczyć rodzinę książęcą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Christian przytulający się do Mamy - cudo.
  Szkoda, że nie było Isabelli i Vincenta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli się nie mylę to Isabella miała tą samą marynarkę na "chrzcie" statku w 2015 roku.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga