niedziela, 10 listopada 2019

Spotkanie liderów programu Fri for Mobberi + więcej

1 listopada księżna Mary odwiedziła szkołę Vibenshus wraz z członkami Save the Children i Fundacji Mary. Zorganizowano tam spotkanie robocze dla liderów programu Fri for Mobberi z Grenlandii, Estonii, Islandi, Wysp Owczych oraz Rumunii. Fri for Mobberi to program uruchomiony w 2007 roku z inicjatywy księżnej Mary i realizowany przez jej fundację oraz Save the Childeren Denmark.
Fri for Mobberi to program pedagogiczny mający na celu przeciwdziałanie mobbingowi wśród dzieci w przedszkolu, szkole podstawowej lub innych ośrodkach opieki. Obecnie połowa przedszkoli i 40% duńskich szkół podstawowych realizuje ten program.
"Jestem pod ogromnym wrażeniem tego w jaki sposób angażujecie się we Fri for Mobberi. I jestem bardzo wdzięczna, że tak dobrze pracujecie nad programem. Kiedy jestem w okolicy i odwiedzam przedszkola w niektórych krajach, które pracują z Fri for Mobberi i widzę dzieci oraz różnicę jaką robi dla nich program to jestem bardzo szczęśliwa".
To już piąty raz, gdy menadżerowie programu z różnych krajów mogą się spotkać i wymienić doświadczeniami. Tematem tegorocznego spotkania było życie cyfrowe dzieci.

Księżna na spotkanie wybrała kraciaste spodnie od Sandro oraz bluzkę z Zary, którą również możecie kupić (link). 

*****


1 czerwca 2020 roku odbędzie się trzecia edycja Royal Run. W przyszłym roku do Aalborg, Odensy, Kopenhagi dołącza Sonderborg. Po raz pierwszy bieg odbędzie się w Sonderborg jako część obchodów 100. rocznicy ponownego połączenia Danii z Jutlandią Południową. 
Po raz pierwszy Royal Run odbyło się w 2018 roku z okazji 50. urodzin księcia Fryderyka, w którym wzięło udział około 70 000 uczestników, a w tym roku było to już 82 000 biegaczy.

*****


Kilka dni temu ogłoszono, iż księżna Mary objęła patronatem wydarzenie Copenhagen 2021, które jest wspólnym wydarzeniem LGBT Worldpride i EUROGAMESi odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia.
"Jestem dumna, że w Kopenhadze będziemy gościć Worldpride i EUROGAMES latem 2021 roku. Nie możemy zaakceptować, że niektórzy ludzie na świecie spotykają się z nietolerancja i dyskryminacją ze względu na ich orientację lub tożsamość seksualną. Cieszę się, że będę mogła pomóc rozpowszechnić różnorodność oraz prawa LGBT zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Cieszę się i jestem pewna, że będzie to radosne i ważne wydarzenie w Kopenhadze" - napisała księżna w oświadczeniu. 
Komunikat prasowy wydał również dyrektor Copenhagen 2021, Lars Christian Ostergreen. "Jesteśmy dumni i zachwyceni, że księżna została patronką wydarzenia LGBT. Jest już wzorem do naśladowania dla wszystkich, dużych i małych, na całym świecie Jestem pewien, że zaangażowanie księżnej zainspiruje innych i wywrze pozytywny wpływ nie tylko na nasze środowisko w kraju, ale także na świecie". 
Zdjęcia: facebook, dailymail

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga