środa, 20 listopada 2019

Rozstrzygnięcie konkursu artystycznego + więcej

W poniedziałek księżna jako patron SIND i Psykiatrifonden uczestniczyła w rozstrzygnięciu konkursu artystycznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, ich bliskich oraz pracowników placówek zdrowia psychicznego. Celem konkursu jest zapewnienie chorym i ich bliskim pozytywnych wrażeń, a także jest szansą na wykazanie kreatywności. Była to 8. edycja konkursu.
W poprzednich latach konkurs odbywał się w Thorupgården, która należy do Center Nørrebro. Thorupgården początkowo skierował konkurs dla osób starszych w 1978 r. i został zainaugurowany przez królową Ingrid, która była patronką Fundacji Lone Old Guard's.
SIND i Psykiatrifonden podejmują i wspierają inicjatywy w celu promowania dobrostanu psychicznego oraz zapobiegania i leczenia zaburzeń psychicznych
Przed wręczeniem nagród księżna obejrzała wszystkie prace oraz rozmawiała z ich autorami. W sumie 38 osób zgłosiło 58 różnych prac. Podczas uroczystości zostało wyróżnionych 6 osób: Viktor Gråbølow, Cecilie Laurie Rasmussen, Hassan i przyjaciele, Gustavow Heilberg Andersen, Susanne Von Kohl i Rie V. Jensen. Ich prace zostaną przedrukowane na pocztówki Go-Cards, które będzie można znaleźć w kawiarniach i kinach.

Tego dnia Mary wybrała sweterek od Victorii Beckham oraz bluzkę Miu Miu.


*****

Księżna Mary wraz z ministrem rozwoju Rasmusem Prehnem oraz dyrektor wykonawczą UNFPA Natalią Kanem odwiedzą w dniach 2-4 grudnia Indonezję.Wizyta skoncentrowana będzie wokół tematu zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych. Podróż rozpocznie również obchody 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Danią a Indonezją.
Księżna jest patronem Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA) od 2010 roku. Od tego czasu księżna była szczególnie skoncentrowana na walce z umieralnością niemowląt oraz matek, obrzezaniem kobiet oraz nierównym dostępie do opieki zdrowotnej kobiet. Tematy te są głównymi obszarami zainteresowania UNFPA, a podczas wizyty w Indonezji księżna weźmie udział w wizytach i spotkaniach, które dotyczą tych problemów oraz zaangażowaniu mężczyzn, młodzieży i przywódców religijnych w walce z nimi.
Podczas pierwszej części podróży księżna zostania zapoznana ze  sposobami rozwiązywania problemów dotyczących tych kwestii w Indonezji. Odbędzie się m.in. rozmowa z grupami narażonymi na zarażenie wirusem HIV. Ponadto zostaną przedstawione przykłady współpracy z sektorem prywatnym, gdzie np. kobiety w miejscu pracy mają dostęp do przychodni lekarskiej i mają zapewnioną opiekę w trakcie ciąży.
W drugiej części odwiedzą największą na świecie świątynię buddyjską Borobudur położoną na głównej indonezjskiej wyspie Jawie. Tam odbędą się obchody nawiązania stosunków dyplomatycznych.
Zdjęcia: facebook, newmyroyal

4 komentarze:

 1. Konkurs artystyczny to bardzo ciekawa inicjatywa. Również wizyta w związku z obroną praw seksualnych w takim kraju jak Indonezja to nie lada wyzwanie. Btw księżna jest tak stylowa, że nawet w skromnym bladoniebieskim sweterku wygląda znakomicie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podróż do Indonezji zapowiada się ciekawie ale martwi mnie że ciągle nie podano programu wizyty w Polsce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program już opublikowano, pojawi się w następnym wpisie

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga