czwartek, 7 listopada 2019

Koncert w Pałacu Fredensborg + konferencja "Prawa oraz zdrowie seksualne i reprodukcyjne w czasie kryzysu humanitarnego" + więcej

Wieczorem 29 października książę Fryderyk i księżna Mary uczestniczyli w specjalnym koncercie w Dome Hall w Pałacu Fredensborg zorganizowanym przez królową Małgorzatę. Zaproszeni na nią zostały osoby, które dbają  jedność królestwa, czyli Danii, Wysp Owczych i Grenlandii. Koncert ten wpisuje się w ideę koncert organizowanych przez królową Małgorzatę i księcia Henrika, na które zapraszane były różne grupy społeczne Ostatni taki koncert odbył się w 2017 roku, na który zostali zaproszeni przedstawiciele sektora turystycznego, zdrowia oraz biznesu. 
Po koncercie odbyło się przyjęcie. Podczas koncertu i kolacji królowa chciała poznać osoby, które podejmują wysiłek na rzecz królestwa.

*****


Tego samego dnia przed południem księżna wzięła udział w konferencji "Prawa oraz zdrowie seksualne i reprodukcyjne w czasie kryzysu humanitarnego", która odbyła się w Pałacu Christiansborg. Celem konferencji jest położenie większego nacisku na prawa i zdrowie seksualne i reprodukcyjne kobiet i dziewcząt w czasie duńskich operacji humanitarnych. Konferencja została zorganizowana przez Komisję Spraw Zagranicznych we współpracy z Ponadpartyjną Grupą Parlamentarną ds. Zdrowia i Praw Seksualnych i Rozrodczych, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Duńskim Stowarzyszeniem Planowania Rodziny i UNFPA.
Księżna wygłosiła również przemówienie, w którym potwierdziła swój udział w listopadowym szczycie w Nairobi dotyczącym tematyki poruszanej w czasie konferencji. 
" Prawa człowieka są czymś, co każdy ma - od urodzenia. Bez względu na okoliczności. A prawa człowieka nie kończy się tam, gdzie zaczyna się kryzys. Tak jak ciąża i narodziny nie znikają tam, gdzie zaczyna się kryzys. Przemoc i przemoc seksualne nie kończy się tam, gdzie zaczyna się kryzys. Wręcz przeciwnie.
Ponieważ kiedy jesteś zmuszony opuścić ramy, które kiedyś były bezpieczne, gdzie wygrała niepewność, jesteś narażony. Nierówność płci potęgują kryzysy humanitarne. Zawsze odmawiałem traktowania kobiet jako ofiar, ale trzeba przyznać, że są one szczególnie narażone na kryzys.
Ta podatność na zagrożenia nie jest wyrazem słabości - lecz wyrazem nierówności oraz specjalnych potrzeb i ról, które kobiety po prostu pełnią - zarówno w życiu codziennym, jak iw sytuacjach kryzysowych - tylko dlatego, że są kobietami.
Przed konferencją księżna koronna wzięła udział w spotkaniu Ponadpartyjnej Grupy Parlamentarnej ds. Zdrowia i Praw Seksualnych i Rozrodczych.


*****

12 listopada księżna Mary weźmie udział w szczycie w Nairobi z okazji 25 rocznicy przyjęcia planu działania z Kairu w 1994 roku przez 179 krajów. 
Plan zakładał umożliwienie kobietom i dziewczynom podejmowania decyzji w prawie własnego ciała, kontroli populacji oraz ograniczenia liczby urodzeń. Od 1994 roku dokonano dużego postępu, ale jeszcze długa droga, aby go zrealizować w pełni.
Mary w czasie podróży będzie towarzyszył minister rozwoju Rasmus Prehn.  Dania wraz z Kanią i UNFPA jest organizatorem konferencji.
Zdjęcia: dailymail, billetbladet, tumbrl, facebook, twitter, newmyroyal

8 komentarzy:

 1. The red skirt and blouse were very pretty. The black outfit looks too much like a clerical collar on top.

  OdpowiedzUsuń
 2. 25 listopada (poniedziałek) wizytę w Polsce złoży Frederik wraz z Mary!To będzie ich druga wizyta w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaaaaaaaaaa!!!!!!
   Cóż za wspaniała wiadomość już nie mogę się doczekać

   Usuń
  2. Naprawdę?! Skąd macie tę wiadomość?

   Usuń
  3. Niesamowite wieści czekam na szczegóły :)

   Usuń
  4. https://www.prezydent.pl/dla-mediow/zapowiedzi-prasowe/art,929,wizyta-dunskiej-pary-ksiazecej-w-polsce--akredytacje-pleng.html

   Usuń
  5. http://kongehuset.dk/nyheder/kronprinsparret-besoeger-polen

   Usuń
  6. Dziękuję za linki :)
   Świetna wiadomość! Bardzo się cieszę :)

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga