środa, 6 listopada 2019

Prezentacja znaczków świątecznych + warsztaty Mary Fonden

28 października księżna Mary uczestniczyła w prezentacji tegorocznych znaczków świątecznych. Co roku w okresie przedświątecznym projektowane są specjalne znaczki, a następnie dochody z ich sprzedaży są przeznaczane na cele charytatywne. Większość środków przeznaczana jest na funkcjonowanie Christmas Homes, gdzie rocznie przebywa w nim nawet 1000 dzieci, które doświadczyły samotności, zastraszania, izolacji społecznej czy otyłości.
Po raz pierwszy znaczki wydano w 1904 roku, a od tamtej pory sprzedano ich ponad trzy miliardy. Tegoroczne znaczki zaprojektował ilustrator Per Jorgensen. Na znaczkach możemy dostrzec Christmas Home w Hobro, który na początku tego roku świętował 80-lecie działalności. Uroczystość uświetnił występ chóru dziecięcego z wokalistą Stigiem Hanssenem. W wydarzeniu uczestniczył również kuzyn królowej Małgorzaty, hrabia Ingolf i hrabina Sussie z Rosenborga.
Księżna jest patronką organizacji.

Tego dnia wybrała nową bluzkę w geometryczne wzory od Roksandy.


 Po południu księżna uczestniczyła w warsztatach na temat działań dzieci i młodzieży na Grenlandii zorganizowanych przez Mary Fonden. Na warsztatach przedstawiono nowe mapy miejsc na Grenlandii, gdzie podejmuje się starania, aby walczyć ze znęcaniem się, przemocą i innymi nadużyciami wobec dzieci i młodzieży. Celem stworzenia tej platformy jest umożliwienie współpracy, aby lepiej zaspokoić pojawiające się potrzeby.
W warsztatach uczestniczyła minister zdrowia, spraw społecznych i sprawiedliwości Marta Abelsen oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i organizacji publicznych. 

 Zdjęcia: dailymail, facebook, newmyroyal

3 komentarze:

  1. Always nice and regal.

    OdpowiedzUsuń
  2. Spódnica jest super, natomiast bluzka... specyficzna, kojarzy mi się z latami 80. Zdecydowanie nie w moim guście.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga