wtorek, 19 listopada 2019

Szczyt ICPD25 w Nairobi - dzień 1

Od 12 do 13 listopada księżna Mary przebywała w Kenii, gdzie odbywał się szczyt w Nairobi w sprawie ICPD25. W związku ze szczytem księżna wzięła udział w szeregu sesji i debat panelowych na temat zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiet i dziewcząt.
Szczyt został zorganizowany z okazji 25-lecia przyjęcia przez 179 krajów planu działania na rzecz kobiet i dziewcząt. Plan ten został przyjęty podczas międzynarodowej konferencji na temat ludności i rozwoju (ICPD) w Kairze i od tego czas jego realizacja przyczyniła się do wzmocnienia praw kobiet. 
12 listopada Mary uczestniczyła w sesji otwierającej szczyt, gdzie pojawił się również prezydent Kenii Uhuru Kenyatta. Księżna jako patron Funduszu Ludnościowego ONZ wygłosiła przemówienie otwierające. Na uroczystości pojawiła się również dyrektor wykonawcza UNFPA Dr Natalia Kanem, vicesekretarz generalny ONZ Amina Kenyatta oraz duński minister ds rozwoju Rasmus Prehn. 
Później księżna uczestniczyła w debacie panelowej pod hasłem "Rights and choices for all". Po jej zakończeniu odbył się koncert senegalskiej piosenkarki Youssou N'Dour. Kolejny punktem było spotkanie spotkanie przedstawicieli krajów podejmujących zobowiązania krajowe oprócz księżnej uczestniczył w nim minister Prehn.
Następnie Mary wcieliła się w rolę moderatora sesji "Meet the Leader", a później była współmoderatorem na spotkaniu łączącym ICPD+25 z Pekinem+25 okazji przyszłorocznego 25-lecia deklaracji pekińskiej.
Wieczorem księżna została zaproszona na kolację wydaną przez kenijską minister spraw zagranicznych Monikę Jumę.Zdjęcia: twitter, newmyroyal, facebook

1 komentarz:

  1. Widząc Mary niemal za każdym razem w niebotycznie wysokich szpilkach, zastanawiam się, czy nie bolą jejod tego stopy. Buty ma na pewno najwyższej klasy i jakości, jednak mimo wszystko jest to skrajnie niezdrowa pozycja dla nóg.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga