czwartek, 14 listopada 2019

Prezentacja nowego projektu Fundacji Mary + wręczenie Magazine du Nord Fashion Award

5 listopada księżna Mary odwiedziła Høng Efterskole, gdzie zaprezentowano nowy projekt, którego celem jest poprawa umiejętności społecznych młodych ludzi. Projekt jest prowadzony przez Fundację Mary oraz Just Human, Efterskoleforeningen, Tuborgfondet i organizację non-profit Chrisa MacDonalda. W spotkaniu wzięło udział około 120 uczniów i nauczycieli szkoły średniej.
Projekt został opracowany we współpracy z młodymi ludźmi z trzech szkół, którzy sprawdzają różnorodne ćwiczenia w ramach kilku tematów m.in. rówieśnicy; zrozumieć siebie i innych.
W czasie prezentacji wystąpił ekspert ds.zdrowia Chris MacDonald. Księżna wzięła udział w niektórych ćwiczeniach z uczniami.


Wieczorem tego dnia księżna udała się na ceremonię wręczenia Magazine du Nord Fashion Award. Mary została przyjęta przez dwoją przyjaciółkę i członka zarządu Fundacji Magasin du Nord, Ninę Wedell-Wedellsborg. 
W skład 19-osobowego jury wchodzili eksperci ds projektowania i biznesu. Ich decyzją tegoroczna nagroda trafiła do marki Carcel, za  którą stoi Veronica d'Souza. Carcel zatrudnia kobiety w Peru i Tajlandii do produkcji odzieży. Zapewniają im godziwe zatrudnienie i pomagają w nauce nowych umiejętności, które pomagają wyjść im z ubóstwa. 
Szczególny nacisk kładziono na wykorzystanie przez projektantów metod zrównoważonej produkcji. Nagroda ta została po raz pierwszy wręczona w 2012 roku i jest najważniejszą nagrodą tego rodzaju w Danii. Jej celem jest znalezienie i promowanie duńskich projektantów. Obejmuje ona stypendium oraz możliwość zorganizowania pokazu podczas Copenhagen Fashion Week. Jury pomoże również laureatowi zbudować markę modową. 

Zdjęcia: newmyroyal, facebook, sn, 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga