czwartek, 8 października 2020

Bieg Fri for Mobberi razem, ale jednak osobno

newmyroyals
Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa Children's Relay Race 2020 musiał zostać odwołany. Bieg ten jest organizowany przez Fundację Mary w ramach jej działań mających na celu przeciwdziałanie mobbingowi wśród dzieci. Od 2008 roku są organizowane corocznie dwa bieg dla dzieci jeden w Kopenhadze, a drugi w Aarhus. Bieg ten to poważny komunikat, że nękanie nie jest nigdy akceptowane. 
W ubiegłym roku tylko w Aarhus pobiegło ponad 500 dzieci. Każde dziecko po przekroczeniu mety otrzymuje pamiątkowy medal, niekiedy wręcza je sama księżna w towarzystwie maskotki Free from Bullying, Bamseven (Buddy Bear).
W dniu, gdy miał się odbyć bieg w Kopenhadze na profilach fundacji opublikowano krótki filmik z udziałem księżnej. „W tym roku musieliśmy odwołać sztafetę dziecięcą (Fri for Mobberi) zarówno w Aarhus, jak i w Kopenhadze. Dziś powinniśmy biegać w Kopenhadze, ale to był inny bieg w tym roku. Biegamy razem - osobno! 
Kiedy nie możemy zorganizować sztafety dla dzieci w tym roku, cieszę się, że tak wielu będzie biegać w domu. Niesiemy tę samą ważną wiadomość jak zawsze. Mówimy NIE prześladowaniom, a TAK społecznościom dobrych dzieci", mówi księżna Mary na nagraniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga