środa, 14 października 2020

Przemówienie na 44. sesji Rady Praw Człowieka + więcej

newmyroyals
13 lipca księżna Mary wygłosiła online przemówienie otwierające doroczną debatę panelową na temat praw kobiet podczas 44. sesji Rady Praw Człowieka (HRC) ONZ w Genewie. W tym roku szczególnie skupiono się na odpowiedzialności za prawa kobiet i dziewcząt w sytuacji kryzysu humanitarnego. We wrześniu 2018r. Dania została po raz pierwszy wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ na 3-letnią kadencję (2019-2021). Jako członek Dania bierze aktywny udział w pracach Rady, uczestnicząc w głosowaniach nad rezolucjami na posiedzeniach. Dania stara się być silnym głosem w promowaniu praw kobiet i dziewcząt, w tym ich zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz prawa kobiet do decydowania o swoim ciele. Jest to szczególnie istotne w świetle kryzysu COVID-19, który ma - i nadal będzie miał - nieproporcjonalne konsekwencje dla praw kobiet i dziewcząt na całym świecie.

Księżna na nagraniu wystąpiła w bluzce od Hugo Bossa.******


Tego samego dnia ogłoszono, iż książę Fryderyk i księżna Mary udadzą się z wizytą do Holandii w celu promocji duńskiego biznesu. Wizytę zaplanowano na 2-3 listopada, gdzie głównym jej tematem miała być zielona transformacja. Pod hasłem „Partnering for Green Transition” 
książę i księżna mieli wziąć udział w konferencji, seminariach i wizytach w Hadze i porcie w Rotterdamie.
Niestety trzy tygodnie później opublikowano informację, iż ze względu na sytuację z COVID-19 wizyta została przełożona. W międzyczasie w tym samym czasie odbędzie się wirtualna konferencja z tym samymi uczestnikami i tym samym tematem ogólnym: „Partnering for Green Transition”. Podczas otwarcia przemówienie wygłosi następca tronu. Fizyczna wizyta w Holandii odbędzie się, gdy znów będzie to możliwe. 
Przez lata para książęca przewodziła wielu delegacjom promującym biznes i kulturę. W zeszłym roku książę i księżna odwiedzili między innymi Koreę Południową i Francję, a w przeszłości m.in. Szwecję, USA, Japonię, Niemcy, Meksyk i Chile. Celem wizyt było zacieśnienie relacji pomiędzy Danią a krajami wizytującymi oraz wsparcie wzrostu i pozycji duńskich firm na odpowiednich rynkach.

4 komentarze:

 1. Love the grey suit with the pink blouse. I guess this picture was taken a while ago. Too bad Covid-19 is hanging around so long. I hope and pray it will start to disappear soon!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. This picture was taken during official visit in Italy in 2018

   Usuń
 2. Nurtuje mnie jedno pytanie. Bo w Niderlandach Maxima została przy religii katolickiej i mogła być w rodzinie królewskiej. Czy gdyby Mary też została przy religii prezbiteriańskiej, to również wstąpiła by do DRK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według zapisu duńskiej konstytucji królowa musi być członkiem Kościoła Narodowego. Przypuszczalnie Mary mogłaby wejść do rodziny bez zmiany wyznania, ale z czasem i tak musiałaby do niego przystąpić.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga