piątek, 9 października 2020

Przemówienie na Global Pride

newmyroyals

Jako patronka Copenhagen 2021, czyli wspólnego wydarzenia LGBTI+ WorldPride i EuroGames, księżna Mary wygłosiła przemówienie 27 czerwca na Global Pride, czyli 24-goodzinnym wydarzeniu online z prelegentami z całego świata. Wydarzenie to jest alternatywną dla tradycyjnych parad, które niestety ze względu na rozwijającą się pandemię COVID19 w wielu krajach musiały zostać odwołane. Mary wykorzystała tę okazję, aby zaprosić wszystkich do udziału w przyszłorocznych uroczystościach. Oprócz księżnej wśród prelegentów znaleźli się m.in. kanadyjski premier Justin Trudeau, aktorka Olivia Newton-Jones, prezydent Islandii Guðni Jóhannesson, Biden i premier Norwegii Erna Solberg.
W przyszłym roku Kopenhaga będzie gospodarzem międzynarodowego wydarzenia Copenhagen 2021, którego celem jest zapewnienie równych praw osobom LGBTI+ na całym świecie. Copenhagen 2021 odbędzie się 12-22 sierpnia w 2021 roku w Kopenhadze i Malmø.Oczekuje się, że to będzie jedno z pierwszych ważnych wydarzeń, które odbędą się po pandemii. Dziesięciodniowe wydarzenie w sierpniu 2021 roku obejmie program artystyczny i kulturalny, forum praw człowieka oraz EuroGames z turniejami w 29 różnych dyscyplinach sportowych.
"Z przyjemnością usłyszałam, że organizacje LGBTI + Pride z całego świata wspólnie stworzyłyby wirtualne globalne spotkanie zgodnie z nowymi ograniczeniami, które zabraniają wszelkiego fizycznego świętowania i dużych zgromadzeń. Więc dzisiaj wszyscy zbieramy się, aby świętować Global Pride i środowisko LGBTI +. Przesyłam wam serdeczne pozdrowienia i ciepłe zaproszenie do odwiedzenia nas w przyszłym roku tutaj, w Danii z okazji Copenhagen 2021." - powiedziała księżna.


Na nagraniu możemy zobaczyć dobrze już nam znaną bluzkę projektu Victorii Beckham.

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga