niedziela, 11 października 2020

"Zauważ samotność" - nowa kampania Fundacji Mary

maryfonden.dk
30 czerwca Fundacja Mary uruchomiła nowy projekt "Zauważ samotność", która skupia się na samotności wśród młodych ludzi. Coraz więcej osób przyznaje, że czuje się samotnie, a najnowsze dane z analizy przeprowadzonej przez fundację wskazuje, że aż 12% młodych ludzi w wieku 16-24lat jest poważnie samotna. 
W związku z uruchomieniem kampanii opublikowano nowy film z udziałem księżnej, w którym mówi o tym dlaczego tak ważne jest, żebyśmy zrobili wszystko, aby wyeliminować samotność.. O powstawaniu nagrania pisałam już wcześniej.
Samotność jest poważnym problemem wśród młodych ludzi - nie tylko podczas pandemii, ale także przed i po. Dzięki kampanii pomożemy przełamać tabu samotności i zachęcić młodych ludzi do zauważenia samotności - i jeszcze lepiej do siebie dotrzeć. W rzeczywistości wydaje mi się, że teraz jest szczególny moment. W pierwszych miesiącach kryzysu koronowirusowego wielu młodych ludzi mogło doświadczyć poczucia samotności i dlatego będzie w stanie lepiej zrozumieć, jak to jest czuć się samotnym każdego dnia. Wielu młodych ludzi chciałoby być otwartych dla innych. Ale tabu i niepokój często w tym przeszkadzają ”- mówi prezes Fundacji Mary, księżna Mary.
Kampania składa się z serii materiałów publikowanych w mediach społecznościowych skierowanych do młodych ludzi, w tym filmu i serii porad, w jaki sposób dotrzeć do siebie nawzajem i co zrobić, gdy czujesz się samotny. Wskazówki zostały przygotowane we współpracy z Valve and Children's Terms. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie internetowej ww.faaoejepaaensomhed.dk.
My, dorośli, możemy wiele zrobić, aby pomóc samotnym młodym ludziom. Ale ci młodzi ludzie, którzy czują się samotni, potrzebują innych młodych ludzi. Najważniejsze jest, aby czuć się postrzeganym i włączanym przez rówieśników do społeczności, w których żyją. Mamy nadzieję, że dzięki tej kampanii możemy rozpocząć rozmowę między młodymi ludźmi na temat samotności i że więcej młodych ludzi odważy się dotrzeć do kogoś, kto może być samotny. A także odważy się powiedzieć to na głos, jeśli czuje się samotny ”, mówi dyrektor Fundacji Mary Helle Østergaard.
"Szukaj samotności! Zbyt wielu młodych ludzi czuje się samotnymi. Wszyscy musimy czuć się widziani i być częścią społeczności. Spójrz dookoła i zauważ samotność." - tak opisano filmik inicjujący całą kampanię, możecie go zobaczyć poniżej.


*****

Tego samego dnia dwór królewski potwierdził również informację, iż konfirmacja księcia Christiana została przełożona na przyszły rok. Najstarszy syn księcia Fryderyka i księżnej Mary miał mieć konfirmację na początku tego roku, lecz ze względu na pandemię najpierw wstępnie przesunięto ją na jesień, a teraz po raz kolejny para książęca musiała podjąć trudną decyzję o przesunięciu uroczystości.

1 komentarz:

  1. Great to put light on a very important subject . Loneliness does not just apply to older people, but also to young ones. Sadly this is reality just like hunger and isolation and bullying.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga