sobota, 24 października 2020

Święto Flagi + więcej

5 września obchodzono Święto Flagi w ramach obchodów tego święta para książęca przed południem zjawiła się w Kastellet w Kopenhadze. Książę i księżna złożyli kwiaty pod pomnikiem Międzynarodowych Misji Zagranicznych Danii po 1948 roku. Po tym, jak Mary i Fryderyk złożyli wieńce pod pomnikiem, wieńce złożyli również przedstawiciele Folketingu, rządu, sił zbrojnych, policji, attache obrony, duńskich weteranów, duńskich żołnierzy i stowarzyszeń morskich, Głównego Komitetu Współpracy Sił Zbrojnych i Duńskiej Agencji Zarządzania Kryzysowego. Następnie książę przeprowadził inspekcję wojsk, przy akompaniamencie korpusu muzycznego odśpiewano "W Danii urodziłem się". Na zakończenie przygotowano przelot samolotów F-16.

Później para książęca udała się do kościła Holmens Church na nabożeństwo żałobne za duńskich żołnierzy poległych w trakcie międzynarodowych misji zagranicznych. 

Dzień Flagi to święto, którego celem jest uhonorowanie, tych którzy odbyli lub zostali wysłani na misję przez Danię oraz uznanie wysiłków, które podejmują na obszarach konfliktów na całym świecie. Po raz pierwszy obchodzono je w 2009 roku.

Mary tego dnia założyła sukienkę zaprojektowaną przez Soerena le Schmidta. Co ciekawe księżna zdecydowała się przypiąć do niej broszkę Connaught Sapphire.

Lars H. Laursen, Aller Foto og Video
Lars H. Laursen, Aller Foto og Video


******Na zebraniu zarządu Fundacji Księcia Fryderyka i Księżnej Mary, para książęca wraz z pozostałymi członkami zarządu zadecydowała o udzieleniu wsparcia na 19 projektów, w tym trzy związane z COVID-19. Były to m.in. Lekarze bez Granic, Stowarzyszenie  Lęku i Child Accident Foundation.
Fundacja Księcia Fryderyka i Księżnej Marii wspiera cele humanitarne, społeczne, kulturalne, naukowe, sportowe, edukacyjne, non-profit i charytatywne. Fundusz corocznie rozdziela wsparcie finansowe na szeroki wachlarz projektów.
Na spotkaniu przyznano łącznie 2.454.000 DKK.

6 komentarzy:

 1. Płaszczyk elegancki, klasyczny, a przez ciekawe wypuszczenie od kołnierza czegoś na kształt szarfy również i oryginalny.

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawdopodobnie moja ulubiona stylizacja Mary w tym roku. Wyglądała prześlicznie, a ta wyjątkowa broszka stanowiła idealne dopełnienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. czemu mary tutaj taka ponura moze by sie usmiechenla a?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że uśmiech na uroczystości ku czci poległych mógłby zostać odebrany jako nietakt

   Usuń
 4. Beautiful coat! Great use of the brooch! Top notch princessing!!!

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga