czwartek, 1 października 2020

Spotkanie z dyrektorem regionalnym WHO + 10 lat jako patron UNFPA

facebook/Foto: David Barrett, WHO
25 maja księżna Mary jako patron Regionalnego Biura WHO  udała się do miasteczka ONZ, gdzie spotkała się z nowym dyrektorem regionalnym, Hansem Kluge. 
Dr Hans Kluge rozpoczął swoją kadencję jako Dyrektor Regionalny WHO na Europę 1 lutego 2020 r. po nominacji przez Komitet Regionalny WHO dla Europy i powołaniu przez Zarząd WHO
Dyrektor przedstawił księżnej informacje na temat sytuacji COVID19 zarówno na świecie jak i w regionie europejskim. 
Omówili również to jak ważne jest, aby nie stracić koncentracji na istniejących wyzwaniach zdrowotnych w regionie, takich jak szczepienia, oporność bakterii na antybiotyki, choroby niezakaźne i zdrowie psychiczne. Spotkanie było również okazję do omówienia wspólnych działań w nadchodzącym roku.

facebook/Foto: David Barrett, WHO

******

21 maja minęło 10 lat odkąd księżna Mary została patronem Funduszu Ludności Narodów Zjednoczonych (UNFPA).  Na facebooku UNFPA pogratulowała księżnej i podziękowała za 10 lat wspólnej pracy oraz udostępniła filmik ze zdjęciami księżnej podczas jej pracy na rzecz organizacji. 
Jako patron UNFPA księżna odbyła wizyty terenowe w pięciu regionach i uczestniczyła w licznych wydarzeniach, wzmacniając głos mniej uprzywilejowanych dziewcząt i kobiet na całym świecie. W ciągu tych 10 lat księżna stała się liczącym rzecznikiem praw i zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, zwłaszcza w odniesieniu do dziewcząt i kobiet.

4 komentarze:

 1. Trudne kwestie a ktoś podejmuje się tego i działa dla innych, szkoda, że to o co walczy księżna Mary nie jest normą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, to trudne, ale i ważne kwestie, dlatego dobrze, że Mary je podejmuje, jako osoba publiczna może wiele zdziałać. Jestem pod wrażeniem jej pracy dla UNFPA i w ogóle w zakresie zdrowia
   P.S. Nie wiem, czy już tego nie pisałam, ale najwyżej się powtórzę - cieszę się, że wróciłaś :) Blog o Mary jest naprawdę potrzebny :)

   Usuń
  2. Dziękuję za miłe słowa. Też się cieszę, że udało mi się wreszcie znaleźć czas i wrócić na bloga. Bo jego pisanie sprawia mi dużo radości

   Usuń
 2. Ja także jestem pełna podziwu dla pracy księżnej Mary :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga