środa, 7 października 2020

Odsłonięcie nowego portretu królowej oraz otwarcie wystawy "Twarze królowej" + więcej

facebook/detdanske kongehus
16 czerwca królowa Małgorzata wzięła udział w otwarciu wystawy "Twarze Królowej" w Narodowym Muzeum Historycznym na Zamku Frederiksborg. Na uroczystości królowej towarzyszyli książę Fryderyk i księżna Mary.
"Twarze Królowej" to wystawa powstała z okazji 80. urodzin królowej i ukazuje życie, pracę i zainteresowania monarchini. Wystawa obejmuje wiele portretów, które z biegiem czasu namalowała królowa oraz na których została sportretowana.
Z okazji tego 80. urodzin artysta Niels Strøbek namalował nowy portret Królowej, który jubilatka mogła odsłonić w czasie uroczystości. Malarz zdecydował się przedstawić królową w bardziej prywatnej odsłonie pod rozgwieżdżonym niebem i bez królewskich regaliów, ale ramę z drewna zdobi królewska korona, która znajduje się w herbie narodowym.
Niels Strøbek po raz pierwszy sportretował królową 45 lat temu i od tego czasu stworzył ich aż cztery. Wystawa "Twarze Królowej" będzie wyjątkową okazją do zobaczenia wszystkich pięciu portretów królowej Małgorzaty pędzla Strøbeka w jednym miejscu.
Po odsłonięciu portretu królowa wraz z synem i synową udali się na zwiedzanie wystawy, gdzie mogli zobaczyć filmy, kostiumy, elementy scenograficzne i portrety monarchini na przestrzeni lat.
Wystawę można zwiedzać aż do 31 grudnia.
Podczas zwiedzania królowa interesowałz się każdym szczegółem, natomiast szczególną uwagę pary książęcej skupiło nagranie przedstawiające królową na basenie.

facebook/detdanskekongehus
facebook/detdanske kongehus
facebook/detdanske kongehus

Tego dnia Mary zaprezentowała się w nowej sukience od Beulah London.******

11 czerwca książę Fryderyk dołączył do Mikkela Beha Erichsena i jego ekipy, która na pokładzie Wallenberga żeglowała przy wybrzeżu północnej Jutlandii i przygotowywali wspólnie program telewizyjny. "Kurs na wybrzeże Danii".

facebook/detdanske kongehus

Trzy dni później książę Fryderyk został sfotografowany, gdy już po powrocie z rejsu razem z księciem Christianem wracał do pałacu Fredensborg. Zaraz za nimi w drugim aucie jechała księżna Mary z księżniczką Isabellą.

BilletBladet
BilletBladet

5 komentarzy:

 1. Mary wore a rather plain dress so she wouldn't outshine the queen. It is very appropriate, but not very exciting. The queen looks so lovely in her summer dress! . I would love to see that art exposition. It looks like Princess Isabella is flirting with someone. I wonder . . .

  OdpowiedzUsuń
 2. I królowa Małgorzata i księżna Mary pięknie wyglądały. Ale Christian i Isabella urośli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zarówno sukienka królowej, jak i Mary piękna na swój sposób.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ten portret jest spójny z wizerunkiem Małgorzaty II. Królowa wyglądała bardzo ładnie, a księżna Mary jak zwykle perfekcyjnie :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga