sobota, 10 października 2020

Nowy patronat księżnej - WWF

kongehuset
29 czerwca dwór królewski opublikował informację, iż księżna Mary objęła funkcję prezesa duńskiego oddziału Światowego Funduszu Przyrody WWF i poprowadzi pracę organizacji na rzecz zachowania siedlisk zwierząt i różnorodności przyrody. W związku z tym księżna napisała kilka słów: "Mamy tylko jedną planetę i musimy dobrze dbać o nią i o zwierzęta, jeśli chcemy, by nasze dzieci i pokolenia po nich dorastały w świecie bezpiecznym i naturalnym. Projekty, nad którymi działa Światowy Fundusz Przyrody WWF na całym świecie, są ważne dla zachowania naszych lasów, raf koralowych i różnorodności dzikiej przyrody, a kluczowe jest, abyśmy wspólnie znaleźli nowe rozwiązania jak ludzie mogą żyć w równowadze z przyrodą."
W 1972 roku książę Henrik podjął inicjatywę utworzenie Światowego Fundusze Przyrody WWF w Dania, a do swojej śmierci książę był prezesem organizacji. Teraz księżna Mary przejmuje tę rolę.
Od kilku lat księżna aktywnie działa na rzecz globalnych celów ONZ, a wraz z rolą prezesa WWF, księżna oczekuje, że stanie się częścią pracy organizacji w poszukiwaniu rozwiązań wyzwań, przed którymi stoi świat w związku z ochroną przyrody oraz ochroną zagrożonych gatunków.
WWF jest największą na świecie organizacją zajmującą się ochroną przyrody, zatrudniającą ponad 6000 pracowników na całym świecie, którzy pracują nad ponad 1000 projektów w ponad 100 krajach.

2 komentarze:

  1. Gratulacje dla Księżnej Mary :) To piękne, że Księżna objęła tak ważną inicjatywę po swoim Teściu Księciu Henriku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mam wątpliwości co do słuszności słów księżnej, bardzo dobrze, że objęła tak ważną organizację swoim patronatem.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga