wtorek, 6 października 2020

Otwarcie centrum doświadczeń Naturkraft + więcej

12 czerwca księżna Mary wzięła udział w otwarciu centrum doświadczeń Naturkraft w Ringkøbing. 
Naturkraft to centrum, w które poprzez zabawę i naukę zwiększa świadomość odwiedzających o zielonej zmianie oraz rozpowszechnia wiedzę o siłach natury. Poprzez doświadczenia przekazywana jest wiedza o sile natury. 
Fundacja Naturkraft, która kieruje centrum, ma na celu inspirowanie do bardziej zrównoważonych działań. W Naturkraft można spróbować wielu zajęć zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Podczas wizyty księżna została oprowadzona po centrum i mogła m.in. "doświadczyć sztormu na Morzu Północnym". W głównym budynku Mary obejrzała wystawę "Człowiek w naturze", gdzie zwiedzający mogą wziąć udział w klimatycznej grze. 
"Bardzo ważne jest, aby dzieci uczyły się obserwować świat, w którym żyjemy, ale także rozumiały interakcję i sposób, w jaki można wykorzystać naturę do stworzenia bardziej zrównoważonego świata, w którym żyjemy" - powiedziała księżna na zakończenie uroczystości.

Tego dnia księżna postawiła na bardzo swobodny strój. Mary wybrała marynarkę od Max Mary i buty od Chanel. Po zakończeniu części oficjalnej księżna udała się na Torvegade w Ringkøbing. Mary zobaczyła tam rzeźbę z brązu „Panny Ringkøbing”, którą stworzył książę Henrik. 
Rzeźba pierwotnie nazywała się "Miss Fredensborg", ponieważ była to jedna z pierwszych rzeźb, które zaprojektował książę Henrik i została umieszczona w ogrodzie pałacu Fredensborg. Później Ringkøbing kupił dzieło sztuki i ustawił w centrum miasta.
Pomysłodawcą tej improwizowanej wizyty był Lars Egelund, który kilka dni wcześniej skontaktował się z Działem Komunikacji Dworu Królewskiego. Lars Egelund, czyli sprawca całego zamieszania był obecny w czasie wizyty księżnej i to on sfotografował Mary z "Panną Ringkøbing”.
Co ciekawe księżna wpadła tam przypadkiem na swojego znajomego. "Nie, to ty, Anders" - wykrzyknęła księżna, gdy zauważyła Andersa Aggera, który wraz ze znajomymi bawił się w kawiarni na placu, gdy przyjechała księżna. Mary wykorzystała okazję, aby chwilę z ni porozmawiać. Anders Agger to znany dziennikarz telewizyjny, który dzięki swojej pracy jest dobrym znajomym rodziny królewskiej. 

Lars Egelund/BilletBladet

******
Dzień wcześniej księżna odbyła wideorozmowę z ministrem rozwoju i dyrektor UNFPA.

"Dziś uczestniczyłam w wirtualnym spotkaniu z ministerem rozwoju Rasmusem Prehnem i dyrektor Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) Natalią Kanem. ⁣
Ostatnim razem, gdy wszyscy się spotkaliśmy, (jak widać na zdjęciu) podczas naszej podróży do Indonezji w grudniu 2019 r., wspólnie odwiedziliśmy szereg programów, które działały na rzecz wzmocnienia praw dziewcząt i kobiet. Miesiąc wcześniej - w listopadzie 2019 r. - uczestniczyliśmy w Nairobi w konferencji ICPD25 zorganizowanej przez Kenię, Danię i UNFPA. Konferencja świętowała 25. rocznicę przyjęcia deklaracji kairskiej, która po raz pierwszy ustanowiła, że ​​dziewczęta i kobiety mają prawo decydować o swoich ciałach. ⁣
Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o dalszych postępach w ważnych pracach dotyczących ponad 1250 zobowiązań krajowych podjętych na konferencji. I oczywiście rozmawialiśmy również o konsekwencji Covid19 dla zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych oraz o znaczeniu zapewnienia, by szczególne potrzeby kobiet i dziewcząt były zawsze postrzegane jako niezbędne, nawet w sytuacjach kryzysowych. Kobiety nie przerywają ciąży lub przestają rodzić w czasie kryzysu - ważne jest, aby ich szczególne potrzeby były nadal zaspokajane."

3 komentarze:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga