niedziela, 18 października 2020

Spotkanie z zarządem Fundacji Mary

newmyroyals

 20 sierpnia księżna Mary wzięła udział w spotkaniu z kierownictwem Fundacji Mary. Na spotkaniu dyskutowano o tym jak prowadzić wydarzenia, których celem jest zbliżanie ludzi, a nie mogą się one odbyć ze względu na trwającą pandemię. Omówiono alternatywne sposoby organizacji tych wydarzeń bez narażania uczestników na zarażenie. Na stronie fundacji udostępniono dwa zdjęcia ze spotkania z opisem przygotowanym przez księżną.

"Co zrobimy, gdy koronowirus ogranicza nas w tym czego chcemy? To pytanie, z którym, podobnie jak wielu innych, stajemy obecnie regularnie. Dziś spotkaliśmy się z zarządem Fundacji Mary - z dystansem (bez uścisku dłoni 😊) - rozmawiać m.in. o alternatywach. W Fundacji Mary działamy na rzecz walki z izolacją społeczną - paradoksalnie w czasach, gdy izolacja społeczna jest na ustach wszystkich, a trzymanie się z dala od społeczeństwa ma większe znaczenie.  Ale ważne jest, aby oddzielić dystans społeczny i fizyczny.

Nie wolno nam dystansować się społecznie, nadal musimy być blisko siebie, nawet jeśli jesteśmy fizycznie ograniczeni. Ponieważ wszyscy wciąż musimy czuć się częścią grupy.

Kiedy kilka naszych wydarzeń, które fizycznie zbliżają ludzi, nie jest wykonalnych, musimy myśleć twórczo dziś i w przyszłości, aby ta część naszej pracy mogła być kontynuowana bez narażania naszego wspólnego zdrowia. Mamy m.in. niedawno uruchomioną kampanię fåøjepåensomhed.dk.

Na szczęście nasze projekty są kontynuowane w szkołach, żłobkach, szpitalach, schroniskach i świetlicach, a my - podobnie jak reszta Danii - nadal szukamy alternatywy dla wszystkiego, czego obecnie nie możemy. "

Mary na spotkanie wybrała sukienkę od Michaela Korsa.

1 komentarz:

  1. Podobają mi się te słowa, że dystans fizyczny nie jest równoznaczny z dystansem społecznym, a przynajmniej nie powienien być.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga