poniedziałek, 16 listopada 2020

Inauguracja The World Hour 2020

Lasse Bak Mejlvang/detdanskekongehus

 21 października księżna uczestniczyła w inauguracji The World Hour 2020 w kopenhaskim ratuszu. World Hour to coroczne wydarzenie organizowane przez World Best News i jego celem jest skupienie się na celach zrównoważonego rozwoju ONZ.

Wydarzenie łączy różne stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i firmy działające na rzecz globalnych celów ONZ. Jest ono częścią globalnej kampanii "World's Largest Lesson" i ma na celu szerzenie wiedzy o 17 światowych celach ONZ w szkołach. Światowe cele ONZ to 17 celów konkretnych i 169 celów podrzędnych, które zobowiązują wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ do rozwiązania kilku największych światowych wyzwań. W tym roku dzieci z całego kraju mogły śledzić uroczystość online.

Mary w ratuszu została przywitana przez burmistrza ds. dzieci i młodzieży Jespera Christensena, dyrektora World Best News Thomasa Ravn-Pedersena oraz 10-letną Alvę Frederiksen Steensberg. Podczas wydarzenie księżna wysłuchała serii przemówień na temat rozpowszechniania wiedzy o światowych celach w szkołach podstawowych i gimnazjach. Ponadto nie zabrakło rozrywki i wystąpień uczniów kopenhaskich szkół, którzy przedstawili rozwiązania światowych celów. Cała sala miała również okazję zagrać w piłkę. Każdy z uczestników na sali dostał piłkę z 17 celami ONZ, a następnie zgodnie ze wskazówkami Julie Trustrup Jensen, reprezentantki Danii w piłce nożnej, podawali do siebie piłki. Mimo dość niesportowych butów księżnej udało się również dołączyć do zabawy.

Tego dnia księżna Mary wybrała dobrze nam już znany płaszcz od Prady.

Martin Hoien/BilletBladet
Lasse Bak Mejlvang/detdanskekongehus
Lasse Bak Mejlvang/detdanskekongehus

2 komentarze:

  1. Well done, Mary! I love this coat and love she brought out a different color with her shoe choice, too!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga