czwartek, 26 listopada 2020

Para książęca na wystawie „Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition” + więcej

Anders Sune Berg, Det Kgl. Bibliotek/detdanskekongehus

1 listopada para książęca odwiedziła wystawę „Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition” w The Black Diamond w Kopenhadze.

W czerwcu australijski muzyk Nick Cave rozpoczął współpracę z Det Kgl. Bibliotek i Arts Centre Melbeurne, której efektem jest wystawa w The Black Diamond. Tego dnia muzyk osobiście miał możliwość oprowadzenia księcia i księżnej po ośmiu instalacjach artystycznych z ponad 300 eksponatami, które przedstawiają wychowanie i karierę muzyka. Jedną z nich jest rekonstrukcja biura, gdzie umieszczono prywatne książki i zdjęcia artysty. Wystawę można oglądać do 13 lutego.

Nickowi towarzyszyła jego żona Susie, która jest projektantką i założycielką marki The Vampire's Wife. Para książęca zaprosiła oboje na popołudniową herbatę w salonie bibliotecznym.

W trakcie wizyty dołączyli również dyrektor The Black Diamond Svend Larsen i kuratorka wystawy Christina Back. 

Cave to australijski wokalista, autor tekstów, scenarzysta, kompozytor i okazjonalnie aktor, najbardziej znany z prowadzenia zespołu rockowego Nick Cave and the Bad Seeds. Muzykę Cave'a ogólnie charakteryzuje jego barytonowy głos, intensywność emocjonalna, różnorodne wpływy i liryczne obsesje na punkcie śmierci, religii, miłości i przemocy.

Na to spotkanie Mary wybrała kraciaste spodnie od Sandro.

Anders Sune Berg, Det Kgl. Bibliotek/detdanskekongehus
Anders Sune Berg, Det Kgl. Bibliotek/detdanskekongehus


******

Stine Heilmann/detdanskekongehus

2 listopada para książęca mieli udać się z wizytą do Niderlandów, gdzie mieli przewodniczyć delegacji biznesowej. Niestety ze względu na dalsze rozprzestrzenianie COVID-19 zdecydowano się przełożyć wizytę.
Tego dnia odbyła się natomiast cyfrowa konferencja. Pod hasłem „Partnering for Green Transition” książę Fryderyk wygłosi przemówienie otwierające.
Wraz z informacją o odbywającej się konferencji opublikowano nowy portret księcia, wykonany w czasie tej samej sesji co portret pary książęcej opublikowany 31 października.

******

Wczoraj minął rok od wizyty pary książęcej w Polsce z okazji 100. rocznicy ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych przez Polskę i Danię. Z tej okazji duńska ambasada opublikowała krótki filmik z przypomnieniem tego dnia. 
Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie ten dzień zapraszam Was do postów na ten temat (1 i 2).

2 komentarze:

  1. Ta wizyta zdaje się, jakby była sto lat temu, kiedy nie słyszano jeszcze o społecznym dystansie i maseczkach.

    OdpowiedzUsuń
  2. What a great picture of Prince Frederick. He looks fantastic in that picture--mature, wise, distinguished!

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga