piątek, 6 listopada 2020

Wręczenie nagród Education Award 2020 + Danish Rainbow Award

 

30 września księżna Mary uczestniczyła w ceremonii wręczenia nagród Education Award 2020 (Undervisningspris 2020) w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Kopenhadze. Księżna oraz minister edukacji i nauki Ane Halsboe-Jørgensen  wręczyły nagrody siedmiu inspirującym i zaangażowanym nauczycielom reprezentującym wszystkie rodzaje szkół wyższych. Nagroda ta została w tym roku po raz wręczona, a jej celem jest podnoszenie świadomości o roli nauczyciela w szkolnictwie wyższym oraz inspirowanie do podnoszenia jakości nauczania. Nagroda składa się z dwóch części, pierwsza to osobista nagroda w wysokości 200 000DKK, a drugie 300 000 DKK ma zostać przeznaczone na działanie rozwojowe tworzące dobre i zaangażowane środowisko edukacyjne.

W tym roku laureatami nagrody zostali:

 • Claus Brabrand z IT University w Kopenhadze
 • Knud Erik Christensen z UCL
 • Vibeke Ron Noer z VIA University College, profesor nadzwyczajna, kierownik w zakresie edukacji pielęgniarskiej
 • Luise Theil Kuhn, profesor nadzwyczajna z DTU Energy
 • Per Reeslev z CPHbusiness
 • Thomas William Lee, adiunkt w Aarhus School of Architecture
 • Per Hessellund.
Podczas uroczystości minister Ane Halsboe-Jørgensen wygłosiła przemówienie. Na koniec odbyło się przyjęcie dla laureatów.

Tego dnia księżna wybrała sukienkę z kwiatowym nadrukiem od Vilshenko.

Søren Kjeldgaard /DetDanskeKongehus
Søren Kjeldgaard /DetDanskeKongehus
Søren Kjeldgaard /DetDanskeKongehus
Søren Kjeldgaard /DetDanskeKongehus
Søren Kjeldgaard /DetDanskeKongehus
Søren Kjeldgaard /DetDanskeKongehus
Søren Kjeldgaard /DetDanskeKongehus
Søren Kjeldgaard /DetDanskeKongehus

*****

Lars H. Laursen/BilletBladet

Wieczorem zaś księżna udała się na uroczystość Rainbow Bussiness Denmark, gdzie przyznawane są nagrody Danish Rainbow Award dla ludzi, organizacji czy firm, które pomagają stworzyć lepsze warunki życia dla osób LGBT+ w Danii. Uroczystość odbyła się w budynku Circus. Księżna po przybyciu została powitana przez dyrektora zarządzającego Rainbow Bussiness Denmark, Nielsa Lautrupa Holma.

Danish Rainbow Awards AXGIL to wydarzenie non-profit organizowane przez wolontariuszy.  Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. Pokaz trwał 2,5 godziny i był połączeniem wręczenia nagród z różnymi formami rozrywki. W tym roku odbyła się po raz dwunasty.

Mary wygłosiła krótkie przemówienie oraz wręczyła nagrodę honorową, która w tym roku została przyznana 96-letniej Doris Pollas. Jest ona jedyną żyjącą z założycielek "Koło 1948", znanego dziś jako LGBT+ Dania.

Co ciekawe księżna opuściła uroczystość w przerwie między pierwszą a drugą częścią programu. Było to specjalne życzenie dworu królewskiego, aby księżna nie była niepotrzebnie narażona na infekcję i mogła uniknąć tłumów, gdy wszyscy jednocześnie opuszczaliby budynek.

Wieczorem Mary wybrała nowy kombinezon od MaxMary.

Lars H. Laursen/BilletBladet

2 komentarze:

 1. Cieszę się, że Mary wspiera taką inicjatywę. Nauczyciel to osoba pełniąca znaczącą funkcję w społeczeństwie. Księżna na obu wyjściach wyglądała znakomicie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Droga Mary gratulujemy sesji w Vouge i życzymy dalszych sukcesów
  Agencja Modelek

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga