piątek, 20 listopada 2020

Prezentacja znaczków bożonarodzeniowych

Søren Hytting/julemaerket.dk

26 października księżna Mary uczestniczyła w ceremonii odsłonięcia nowej kolekcji znaczków bożonarodzeniowych w Julemærkehjemmet Liljeborg w Roskilde. W tym roku zaprojektował je artysta Tomas Björnsson, który zatytułował je "Zjazd" na pamiątkę setnej rocznicy zjednoczenia Południowej Jutlandii z Danią. Artysta narysował świąteczny arkusz znaczków jako mapę Danii, na której pojawia się wszystkie pięć domów Julemærkehjem wraz z dużą liczbą duńskich zabytków.

Tomasa Björnsson to wykwalifikowanym ilustratorem i napisał kilka podręczników dla dzieci w wieku szkolnym. Niedawno napisał i zilustrował książkę dla dzieci na temat raka płuc, a jego piękna i bardzo wyrazista linia zdobiła kalendarz dla dzieci w U-country.  "Uwielbiam tego typu zadania, które wymagają wielu szczegółów, aby stworzyć dobrą atmosferę i jednocześnie opowiedzieć ekscytującą historię" - powiedział o wyzwaniu jakim było zaprojektowanie znaczków.

16 listopada 1904 roku w Danii zaprezentowano pierwszy świąteczny znaczek. Przedstawiał fotografię żony Christiana IX, królowej Luizy, otoczonej ozdobną ramą składającą się z koron, herbów i róż na fioletowym tle. Od tego czasu co roku prezentowane są nowe znaczki bożonarodzeniowe, którego celem jest zebranie pieniędzy dla dzieci w jednym z pięciu domów bożonarodzeniowych w Danii. W tych domach 1000 dzieci rocznie może zostać i otrzymać pomoc w walce z samotnością, zastraszaniem, izolacją społeczną i otyłością

Księżna Mary jest patronkę Christmas Stamp Foundation, która przygotowuje znaczki i koordynuje pracę domków bożonarodzeniowych.

Søren Hytting/julemaerket.dk
Mads Claus Rasmussen, Ritzau Scanpix
Mads Claus Rasmussen, Ritzau Scanpix
Mads Claus Rasmussen, Ritzau Scanpix
Søren Hytting/julemaerket.dk
Søren Hytting/julemaerket.dk

4 komentarze:

  1. I absolutely love this outfit on Mary! The color is sublime! She looks great and for such a worthy cause! She does such good work!

    OdpowiedzUsuń
  2. Księżna Mary wyglądała bardzo ładnie :)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga